• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1987-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

عرصه امروز، عرصه جهاد و مبارزه است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: عرصه ای امروزه داعیان فرهنگ دین با آن مواجه هستند عرصه جهاد و مبارزه است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در مراسم تودیع و معارفه روسای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان، ضمن گرامی‌داشت ایام پربرکت دهه وحدت، به ترسیم وضعیت فرهنگی کشور و حجمه‌های گسترده دشمن اشاره کرد و افزود: عرصه‌ای که امروز داعیان فرهنگ دین با آن مواجه هستند، عرصه جهاد و مبارزه است. دیگر بر کسی پوشیده نیست که دشمن با آرایش جنگی منظم و مشخص، با تجهیزاتی آماده در برابر انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی صف کشیده و تا نابودی کامل آن هیچ‌گاه از تلاش نخواهند ایستاد.

 

وی با بیان اینکه چشم‌انداز دشمن در عرصه فرهنگی مشخص است، تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری در شرایط کنونی باید علاوه بر اتخاذ آرایش دفاعی و مقابله با تهاجم فرهنگی، حمله فرهنگی هم داشته باشیم. ما در بسیاری از حوزه‌ها، مدعی غرب هستیم و از آن‌ها بابت ظلمی که به اصل انسانیت و بشریت می‌کنند معترضیم. برای مثال، غرب در حوزه حجاب و عفاف و خانواده عملکرد خوبی ندارد. ولنگاری و بی‌حجابی دور از شخصیت والای انسانی است که در غرب مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. همچنین خانواده به عنوان شاکله اصلی تشکیل اجتماع سالم دچار از هم گسیختگی شده است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، ماهیت انقلاب اسلامی را فرهنگی دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی از بستر فرهنگی کشور، از میان مردم دین‌دار و هیئات مذهبی با رهبری حکیم بزرگ اسلام امام خمینی (ره) تشکیل شده و با رهبری مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرده است. در چنین جامعه‌ای، انتظار فعالیت فرهنگی و ترویج آموزه‌های دینی و عملیاتی کردن آن‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. مسئولان و متولیان فرهنگی باید بدانند که تقویت فرهنگ دینی در جامعه اسلامی به معنای تقویت انقلاب اسلامی است.

 

صفی‌یاری در ادامه به تبیین نقشه راه فعالیت‌های فرهنگی در اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان پرداخت و افزود: استان زنجان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه دینی و فرهنگ دارد. باید با شناخت دقیق این ظرفیت‌ها و احیانا ضعف‌ها، نقشه موثر و کاربردی را طراحی کرد.

 

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود مسئولان فرهنگی استان زنجان به عنوان متولیان فرهنگی پایتخت شور و شعور حسینی با قدرت تمام وارد میدان شده و اجازه فعالیت به بدخواهان و دشمنان ندهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان همچنین از فعالیت‌های حجت‌الاسلام فیروزعلی خسروی رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان تقدیر و با ارائه حکمی، حجت‌الاسلام جلیل مختاری‌نیا را به سمت رئیس جدید این اداره منصوب کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: