• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1386-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه زنجان تاکید کرد:

لزوم تقویت دیپلماسی علمی برای غلبه بر تحریم‌ها


رئیس دانشگاه زنجان بر تقویت دیپلماسی علمی در راستای غلبه بر تحریم‌های ناجوانمردانه و رشد علمی کشور تاکید کرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محسن نجفیان صبح امروز در همایش بین‌المللی حکومت ایلخانان و تاثیر آن بر راه ابریشم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از میزبانی دانشگاه زنجان برای این سمینار بین‌المللی، اظهار کرد: اکنون در شرایطی هستیم که این همکاری‌های بین‌المللی برای رشد، بالندگی و حیات دانشگاه‌ها ضروری است.


وی ادامه داد: تقویت این همکاری‌ها و دیپلماسی علمی کمک می‌کند تا شرایط سختی که به لحاظ تحریم‌های ناجوانمردانه بر ما تحمیل می‌شود را بشکند و روابط علمی و سیاسی ما را با دیگر کشورها تقویت می‌کند.


این مسئول به پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت امور خارجه در برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت دیگر دانشگاه‌ها با محوریت دانشگاه زنجان، شاهد رشد همکاری‌های علمی باشیم.


رئیس دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: کشورهای آسیای میانه از نظر فرهنگی و تاریخی ارتباط بسیار منسجم و دیرینه و قابل توجهی را با ایران داشتند و بازآفرینی و تحقیقاتی که روی این مسائل صورت می‌گیرد، می‌تواند ارتباطات ما را تحکیم بخشد.


این مسئول، زنده بودن مراکز علمی را وابسته به پژوهش‌های علمی خواند و گفت: می‌توانیم ارتباطات خود را با دیگر مراکز علمی گسترش دهیم تا به یافته‌ها جدید علمی دست یابیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: