• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-19714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

نگاه‌های جناحی را بهانه‌ای برای حرمت‌شکنی قرار ندهیم


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: نگاه‌های جناحی را بهانه‌ای برای حرمت‌شکنی قرار ندهیم.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان، با تاکید بر اینکه استاندار سابق زنجان آنچه که در حد توان داشت، در خدمت به مردم به کار گرفت، اظهار کرد: این رویه خوبی است که در شروع جلسه شورای اداری، مدیران در خصوص پیاده‌سازی شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و مقابله با تهدیدات دشمن، گزارش مختصری را ارائه دهند و این جای خوشحالی دارد گه گزارش‌ها، خوب و امیدوارکننده باشد.


امام جمعه زنجان ادامه داد: اگر در برخی موارد تنگناهایی وجود دارد، مدیران باید راه‌حل‌های پیشنهادی خود را ارائه دهند. این‌که فقط آسیب‌ها را بیان کنیم، جز تزریق روحیه یاس، نتیجه دیگری نخواهد داشت. انتقادها اگر بدون راه‌حل باشد، باعث تضعیف روحیه است و خروجی آن، نوعی انتقام محسوب می‌شود.


وی در ادامه با اشاره به این‌که پیامبر (ص)، از نظر زمان، آخرین پیامبر است و از نظر مقام، اشرف و افضل و سید پیامبران محسوب می‌شود، افزود: پیامبر (ص)، پایان‌بخش طومار رسالت الهی است و می‌طلبد که تک تک ما از خودمان بپرسیم که روح کلی ماموریت ایشان چه بود؟ پیامبر (ص) در عرصه‌های مختلف وقتی دشواری‌های نبوت را بیان کردند، فرمودند: هیچ پیغمبری به اندازه من اذیت نشد؛ چراکه 23 سال رنج و خون‌دل خورد برای برپا کردن طرحی نو که تا پایان تاریخ ادامه داشته باشد و نیاز هدایت بشری را تامین کند.


آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: احکام و دستورات عبادی، اجتماعی، فردی و سیاسی در جای خود محفوظ است؛ اما یک مسئه  پررنگ بیان شده است و قرآن هم به این نکته اشاره دارد که پیامبر (ص) قطعا و بدون تردید برای به کمال رساندن اخلاق مبعوث شده است. امروز در آستانه چهلمین سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و نقش اثرگذار انقلاب در جهان و منطقه، غیر‌قابل انکار است  اما به عنوان پیروان پیامبر، توصیه قرآن این است که انسان در مسیر تربیت به «مدل» نیاز دارد و کامل‌ترین الگو، پیامبر (ص) است.


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تصریح کرد: تک‌تک ما باید ببینیم چه مقدار از این وادی بهره برده‌ایم. هر مقدار به این معیارها نزدیک‌تر باشیم، جامعه امن‌تر خواهد بود. در جامعه امروز، علی‌الخصوص در رابطه با بحث اخلاق مشکلات زیادی می‌بینیم.


وی ادامه داد: متاسفانه اخلاقیات در جامعه خیلی کم‌رنگ شده است و امکان ندارد کسی صبح تا غروب غیبت نکند و یا غیبت نشنود. علاوه بر این، اسم برخی گناهان در جامعه تغییر یافته و همین موضوع، از قبح گناه کم کرده است. مثلا این روزها نام «رشوه» به «شیرینی» و نام «غیبت» به «تحلیل» تغییر کرده است. پس باید سعی شود با تاسی از الگوهایی همچون پیامبر مکرم اسلام، تربیت را از خودمان شروع کنیم تا این دیدگاه در جامعه تسری یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: