• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-19714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

پروژه سبزه‌میدان تا قبل از 22 بهمن کلنگ‌زنی می‌شود


شهردار زنجان گفت: پروژه سبزه‌میدان تا قبل از 22 بهمن امسال کلنگ‌زنی می‌شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در شورای اداری استان، اظهار کرد: شهرداری یک نهاد درآمد - هزینه است و 300 فعالیت را به مردم ارائه می‌دهد. البته تقریبا بودجه دولتی ندارد و از محل پرداخت عوارض گذران امور می‌کند و این در حالی است که متاسفانه در این شهر فقط 25 درصد از مردم عوارض شهرداری پرداخت می‌کنند.


این مسئول ادامه داد: با این حال نه تنها افول و کاهشی در عملکرد شهرداری نداشتیم، بلکه تلاش کردیم برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم. به عنوان نمونه بودجه شهر زنجان در سال گذشته 210 میلیارد تومان بود ولی آن را به 305 میلیارد تومان افزایش دادیم و عملیاتی کرد.


وی با اشاره به این‌که خوشبختانه خیلی از پروژه‌هایی که مدت‌ها بود اتمام آن‌ها آرزوی مردم بود، با اهتمام شهرداری به اتمام رسید و تعدادی هم به شکل جدی در مرحله اجرا قرار دارد، افزود: اولین پروژه که توسط مجموعه شهرداری افتتاح شد، پل سیدالشهدا (ع) بود. این پل تقریبا نزدیک به یک دهه روی زمین مانده بود و مردم از اتمام آن ناامید شده بودند.


معصومی تصریح کرد: همچنین مرکز کنترل ترافیک که یک مرکز کاملا هوشمند است، راه‌اندازی شد و در حال حاضر همه چهارراه‌های شهر هوشمند است و طبق قرارداری که با ایرانسل بسته‌ایم، همه چهارراه‌ها ظرف هفت ماه به مرکز کنترل ترافیک متصل خواهد شد.


شهردار زنجان یادآور شد: علاوه بر این یکی از مشکلاتی که شهر زنجان داشت این بود که خیابان‌ها جولانگاه نمایشگاه خودرو شده بود، با راه‌اندازی مرکز خرید خودرو تلاش کردیم این مساله رفع شود. البته در حال حاضر فقط جمعه‌ها فعال است ولی با استقبال خوبی مواجه است.


وی همچنین با بیان این‌که فاز دوم شهربازی، اردیبهشت‌ماه افتتاح شد، افزود: سرانه فضای سبز شهر زنجان 13.5 متر مربع است ولی متاسفانه کیفی‌سازی نشده بود. از این‌رو در قالب طرح جهادی، همه نیروها از 25 تیر تا 25 مرداد در راستای کیفی‌سازی این فضاها اقدام کردند. همچنین از 10 مهر تا 10 آبان، روزانه 600 تن آسفالت در طح شهر توزیع شد.


معصومی خاطرنشان کرد: پروژه‌ای که در آینده آغاز خواهیم کرد، طرح عظیم سبزه‌میدان است؛ در واقع در منطقه اجرای طرح، مغازه‌هایی وجود داشت که چندین سال بود نمی‌توانستند تفکیک کنند و برای این منظور، شهرداری حدود 20 میلیارد تومان هزینه کرد. در حال حاضر طرح به تصویب رسیده است و تا قبل از 22 بهمن کلنگ آن به زمین زده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: