• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-19814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان:

مراقبت از قوانین، وظیفه همه مسئولان است


رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: همه باید تابع قانون و مقرارت باشند، به خصوص در اجرای قوانین باید مراقبت صورت گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر امروز در دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان، اظهار کرد: امروز در یک شرایط بحرانی از نظر منابع آبی قرار داریم که همه باید به اهمیت این موضوع واقف باشند و همه توان خود را بر روی این موضوع متمرکز کنند.

 

وی افزود: موضوع بحران آب، نسل‌های آینده را تهدید می‌کند که همه ما در این بخش مسئول هستیم. متاسفانه استان زنجان از جمله استان‌های کم‌نظیر در زمینه حمله به منابع دشت‌های بحرانی است.

 

این مسئول با اشاره به وضعیت دشت قزوین، اظهار کرد: حجم حمله به دشت قزوین به میزانی که در استان زنجان اتفاق افتاده، نبوده است، متاسفانه در این امر عده‌ای کوتاهی کرده‌اند که امروز در جمع ما حضور ندارند و ما میراث‌دار اقدامات نابه‌جا هستیم که خسارت‌هایی به خاطر این اقدامات متوجه دشت‌ شده و کار را سخت کرده است که باید به دنبال راه‌حل باشیم.

 

وی یادآور شد: استان زنجان جغرافیای وسیعی ندارد و عموم مناطق عمده در دسترس قرار دارد اما با این حجم از تخلف در این بخش مواجه هستیم که فضایی را به وجود آورده که این خسارت را به منابع وارد کنند؛ لذا معتقدیم آمارهایی که شرکت آب منطقه‌ای زنجان در جلسات ارائه می‌دهد باید دقیق باشد.

 

صادقی‌نیارکی افزود: شرکت آب منطقه‌ای زنجان باید با مشارکت سایر ارگان‌ها طی یک ماه آینده اقدامات دشت‌بانی را انجام داده و پایش مناسب در این بخش انجام دهد تا همه برداشت‌ها از منابع آبی در آمارهای این شرکت گنجانده شود.

 

این مقام قضایی استان زنجان خاطرنشان کرد: آمارهای ارائه شده باید دقیق باشد و در این راستا باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود تا یک آمار دقیق نیز از چاه‌های غیرمجاز احصا شود و این برنامه باید تا پایان پاییز به اتمام برسد.

 

صادقی‌نیارکی تصریح کرد: باید به قانون تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز توجه جدی شود، زیرا هنوز موفق نشده‌ایم چاه‌ها را تعیین تکلیف کرده و آمارهای دقیقی در این زمینه استخراج کنیم. در بخش برداشت از چاه‌های مجاز نیز بیش از ۵۰ درصد بهره‌برداری غیرمجاز صورت می‌گیرد که متاسفانه در این بخش نیز با تناقض مواجه هستیم.

 

وی گفت: آمارها نشان می‌دهد بیش از ۱۰ هزار چاه غیرمجاز در استان وجود دارد که متاسفانه روزانه این حجم از برداشت‌ها به سفره‌های زیرزمینی آسیب سنگینی وارد می‌کند.

 

این مسئول یادآور شد: ما خواستار اقدام سریع در خصوص نصب کنتورهای هوشمند برای چاه‌های مجاز استان هستیم، زیرا خسارتی که از بخش نبود کنتورهای هوشمند متحمل می‌شویم، بیشتر بوده در نتیجه برای پیشگیری از چنین وضعیتی باید کنتورها به صورت رایگان در اختیار مصرف‌کنندگان از چاه‌های مجاز قرار گیرد که این اقدام هر اندازه هزینه در برداشته باشد، باز به نفع حاکمیت است.

 

صادقی‌نیارکی گفت: تعداد کنتورهای نصب شده از سوی شرکت آب منطقه‌ای کافی نیست، زیرا برای جلوگیری از اسراف، نیازمند یک حرکت انقلابی و جهادی هستیم تا در یک بازه زمانی کوتاه همه چاه‌های مجاز در استان مجهز به کنتورهای هوشمند شوند و آمارهای این بخش از اقدامات باید به صورت ماهیانه به دادگستری استان ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: