• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1114-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

تکالیف مهارت‌محور جای مشق شب را می‌گیرد


معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: تکالیف مهارت‌محور جای مشق شب بیش از 17 هزار دانش‌آموز زنجانی را می‌گیرد.


اصغر بیات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، در خصوص برنامه تکالیف مهارت‌محور، اظهار کرد: برنامه مهارت‌محور از برنامه‌های مورد تاکید معاونت آموزش وزارت آموزش و پرورش بوده و می‌تواند شوق و ذوق یادگیری را در بین دانش‌آموزان افزایش دهد و یادگیری دربین دانش‌آموختگان مادام‌العمر خواهد شد.


این مسئول ادامه داد: در این برنامه، دانش‌آموزان تکالیف درسی خود را راستای تثبیت یادگیری و مهارت‌های اصلی خواندن، نوشتن، حساب‌کردن در کلاس و زیر نظر معلم انجام داده و بازخوردهای اصلاحی را دریافت می‌کنند و در ساعت‌های یادگیری خارج از مدرسه، به جای مشق شب، تکالیف مهارت‌محور انجام خواهند.


وی افزود: تکالیف مهارت‌محور، تکالیفی هستند که منجر به مهارت‌های زندگی، اجتماعی و حرفه‌ای دانش‌آموزان شود. در غیر این صورت فعالیت‌های مهارتی محسوب نمی‌شود و بایستی مراقبت شود دیدگاه سنتی رونویسی یا همان مشق شب در مدارس به هیچ شکلی وجود نداشته باشد.


بیات تصریح کرد: مهم‌ترین ضرورت اجرای این برنامه، تفکیک دو مفهوم یادگیری و یادسپاری از سوی آموزگار و تثبیت، تعمیق و ترویج یادگیری فعال با ارائه فعالیت‌های عملکردی به دانش‌آموزان است که در صورت رعایت این دو محبث در اجرای برنامه، یادگیری در بین دانش‌آموزان مادام‌العمر می‌شود.


معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: در سال تحصیلی 98-97، برنامه مهارت‌محور در 657 کلاس با آمار 15 تا 26 نفر مدارس دوره اول ابتدایی اجرا می‌شود که در این برنامه 17 هزار و 207 دانش‌آموز تحت پوشش این برنامه   قرار می‌گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: