• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد:

اشتغال 843 نفر از محل قانون اشتغال فراگیر در بخش روستایی


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 843 نفر از محل قانون اشتغال فراگیر در بخش روستایی مشغول به کار شدند.


ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از محل اعطای تسهیلات قانون اشتغال فراگیر 843 شغل در بخش روستایی استان زنجان ایجاد شده است و 3191 متقاضی جهت دریافت تسهیلات از طریق سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند، که 2698 نفر آن متقاضی در بخش روستایی است.


وی در رابطه با بررسی و تصویب طرح‌های تسهیلات بخش روستایی، افزود: 1463 طرح به مبلغ 1410 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات در بخش روستایی در کمیته فنی بررسی و تصویب شده که پرونده این طرح‌ها جهت اعطای تسهیلات به بانک‌ها ارجاع داده شده است.


این مسئول با اشاره به متقاضیان بخش شهری، ادامه داد: در رابطه با وضعیت طرح‌های اجرایی در بخش شهری طرح کارا می‌توان گفت که 493   نفر متقاضی در این بخش ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین 127 طرح به مبلغ 2400 میلیارد ریال جهت اجرا در بخش شهری به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.


فغفوری با اشاره به سود تسهیلات اعطائی از محل طرح کارا، تصریح کرد: در طرح‌های روستایی سود این تسهیلات بین 4 الی 10 درصد و در طرح‌های شهری 18 درصد با در نظر گرفتن 2 درصد یارانه است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد:   در حال حاضر مبلغ 155 میلیارد ریال به بخش روستایی و 135 میلیارد ریال به طرح‌های شهری پرداخت شده است که علاوه بر ایجاد اشتغال جدید زمینه صیانت از اشتغال‌های موجود را نیز فراهم ساخته است.


این مسئول خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال یک فرآیند محسوب شده و دستوری نمی‌شود در این حوزه فعالیت کرد و اعتقاد راسخ به این مهم داریم که دستگاه‌های اجرایی باید برای حل مشکلات پیش ‌روی فعالیت واحدهای فعال اقتصادی برنامه‌ریزی داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: