• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان:

رویکرد امروز، اعتلای بسیجیان نخبه در کشور است


رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان گفت: رویکرد امروز، اعتلای بسیجیان نخبه در کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی رضاخانی در نشست خبری افزود: فعالیت پایگاه‌های علمی در سطح بسیج مساجد و محلات از دوسال گذشته جهت شناسایی ظرفیت‌ها آغاز شده است تا بنیه علمی جامعه تقویت شود. همچنین جریان‌سازی و گفتمان علمی در این پایگاه‌ها که یکی از رویکردهای بسیج علمی است که باید محقق شود.

 

وی اظهار کرد: هدف بسیج علمی اعتلای بسیجیان نخبه در کشور است، این سازمان جهت حمایت مادی و معنوی از نخبگان و مخترعان از هر قشر و طیفی آمادگی خود را اعلام می‌کند. این سازمان در تلاش است تا در زمینه‌های علمی به کمک دولت بیاید. همچنین بسیج علمی سعی در شناسایی خلاءهای موجود و ایفای نقش هم‌افزایی در این عرصه را دارد.

 

رضاخانی تصریح کرد: بسیج علمی بر اساس اسناد بالادستی حرکت می‌کند و به کمک سایر ارگان‌ها شتافته تا به اهداف و چشم‌اندازهای نظام جمهوری اسلامی دست یابد.

 

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان خاطرنشان کرد: بسیج علمی همواره با تلاش سعی دارد تا خلاءها و کمبودها را رفع کند و براساس اولویت‌بندی به کمک سایر دستگاه‌ها بیاید.

 

این مسئول تصریح کرد: ترویج گفتمان علمی در جامعه هدف بسیج علمی به‌شمار می‌آید. همچنین تقویت بنیه علمی و مهارتی کشور، از دیگر اهداف این سازمان به‌شمار می‌آید.

 

وی گفت: بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با محوریت حوزه‌های علمی فعالیت می‌کند، در همین راستا خانه نخبگان بسیج با هدف شناسایی و رسیدگی به مشکلات نخبگان با کمک اساتید بسیجی فعال، کارگروه‌های مختلفی را تشکیل می‌دهند، این کارگروه‌ها با محوریت‌های مختلف تشکیل شده و به بیان مشکلات نخبگان بسیجی می‌پردازد.

 

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان، یادآور شد: طی سال‌های اخیر کارگروه‌های مربوط به کشاورزی از فعالیت خوبی برخوردار بودند، به طوری که در طول این مدت، این کارگروه دو کتاب چاپ و روانه بازار کرد.

 

رضاخانی افزود: این سازمان در استان در بخش‌های مختلف فعالیت داشته و از طرح‌ها و ایده‌های بسیجیان تا حصول نتیجه نهایی حمایت می‌کند، مراکز رشد و توسعه خلاقیت، محلی برای پرورش ایده و طرح و اجرای آزمایشی آن است، هر چند وظیفه اصلی این حمایت‌ها به عهده پارک علم و فناوری است اما بسیج علمی نیز در راستای رفع مشکلاتی پیش ‌روی نخبگان، به حمایت از این مجموعه می‌پردازد.

 

این مسئول یادآور شد: مرکز رشد بسیج علمی استان در طی سال‌های اخیر از ۲۰۰ طرح پژوهشی حمایت مادی کرده که به تعداد دو برابر این رقم نیز حمایت‌های معنوی خود را از نخبگان داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: