• یکشنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در مراسم افتتاح پروژه پیاده‌راه سبزه‌میدان تاکید شد؛

افتتاح پروژه‌های شهری طبق زمان‌بندی اعلام شده


شهردار زنجان با اشاره به افتتاح پروژه پیاده‌راه سبزه‌میدان، گفت: تاکید داریم تا همه پروژه‌ها در زمان‌بندی اعلام شده به بهره‌برداری برسد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در آیین بهره‌برداری از پیاده‌راه سبزه‌میدان و ۱۰ پروژه عمرانی و ترافیکی در شهر زنجان، اظهار کرد: به‌عنوان شهردار زنجان، متعهد شدم تا در مرحله نخست از فعالیت‌های خود، عقب‌ماندگی موجود در حوزه شهری زنجان را تا حد توان و با همکاری همکاران‌مان برطرف کنیم و یکی از اولویت‌های‌مان توجه به موضوع زمان انجام پروژه‌ها بود تا جایگاه شهر زنجان را در بین شهرهای استان و کشور ارتقا دهیم.


وی تصریح کرد: تعهد دوم اختصاص به پروژه‌ها و طرح‌هایی داشت که افتتاح و تکمیل آن برای مردم شهر زنجان آرزو شده و موجب سلب آسایش مردم این شهر شده بود که در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش شد تا به اتمام برسند تا بلافاصله پس از آن پروژه‌هایی که از لحاظ زیربنایی، توسعه اصولی و کالبدی شهری زنجان را در برداشت، آغاز کنیم.


شهردار زنجان گفت: اولین اقدامی که انجام شد و با جدیت پیگیر آن بودیم افتتاح پل سیدالشهدا (ع) بود؛ عملیات اجرایی این پل طولانی شده و باعث بروز نارضایی شهروندان و مسئولان استانی شده بود که با همیاری همه بخش‌های دخیل به‌ویژه شورای شهر زنجان، پل سیدالشهدا (ع) در آخرین روزهای پارسال به بهره‌برداری رسید.


وی در ادامه به پروژه‌های افتتاح شده شهرداری رنجان طی سال‌جاری نیز اشاره کرد و گفت: افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهر زنجان، بهره‌برداری از فاز نخست خیابان زینبیه غربی، مرکز خرید خودرو و بازگشایی خیابان هفت تیر، از جمله پروژه‌های افتتاح شده در سال‌جاری به‌شمار می‌آید که توسط همکاران‌مان در شهرداری زنجان به بهره‌برداری رسید و قطعا شرایط برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان را فراهم کرد.


معصومی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری زنجان پروژهای بلند مدتی را در حال اجرا دارد که احداث پل تقاطع گلشهر یکی از این پروژه‌ها است، ساخت این پل تبدیل به یک طلسم شده بود؛ چراکه کسی انتظار نداشت در عرض یک سال پلی در زنجان ساخته شود اما امروز با گذشت پنج ماه از شروع ساخت پل گلشهر، شاهد پیشرفت ۶۰ درصدی طرح هستیم و اعلام می‌کنیم که این پل که در دهم خردادماه امسال گلنگ‌زنی شد، در ۱۰ خردادماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.


وی در ادامه به آخرین وضعیت پروژه سبزه‌میدان اشاره کرد و گفت: پروژه سبزه‌میدان یک نسل را درگیر کرده و با فراز و نشیب‌های مختلفی مواجه بود اما در طی شش ماه گذشته، اصلاحاتی در مجموعه طرح به عمل آمد، نگاه شهرداری به سبزه‌میدان و میدان اصلی شهر به عنوان قلب تپنده شهر زنجان است، سبزه‌میدان محیطی است که در آن به دنبال اقتصاد و تجمع و حضور وسایل نقلیه که موجب سلب آسایش مردم شود نیستیم، بلکه به دنبال فضای باز شهری هستیم.


معصومی تصریح کرد: در حال حاضر طرح سبزه‌میدان مصوب و هفته گذشته نیز ابلاغ شده و متعهد می‌شویم این طرح قبل از ۲۲ بهمن سال‌جاری به‌ طور رسمی آغاز و ظرف مدت دو الی سه سال به بهره‌برداری برسد.


شهردار زنجان یادآور شد: پروژه خیابان شرقی و غربی پادگان زنجان و خیابان اول شهرک کارمندان پروژه‌‌هایی هستند که می‌تواند نقش مهمی را در بهبود ترافیک بلوار ۲۲ بهمن و میدان ارتش ایفا کند، در حال حاضر این پروژه به‌طور جدی در شهرداری زنجان در حال انجام است.


معصومی به احداث دومین پارک بانوان زنجان اشاره کرد و افزود: دومین پارک بانوان در سمت غرب شهر زنجان به طور جدی در حال ساخت است و با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد همراه است که این پارک در ابتدای سال آینده به افتتاح خواهد رسید.


این مسئول تصریح کرد: در خیابان زینبیه شرقی و غربی زنجان کارهای عمرانی بسیاری در حال اجرا است و می‌خواهیم پرونده این پروژه را برای همیشه ببندیم، پروژه خیابان زینبیه غربی و شرقی نیز تا پایان امسال‌ به اتمام خواهد رسید.


معصومی در ادامه خاطرنشان کرد: سوله بحران شرق نیز در حال ساخت است. همچنین پارکینگ طبقاتی در هسته مرکزی شهر از دیگر پروژه شهرداری زنجان محسوب می‌شود که در حال اجرا است؛ چراکه معضل پارکینگ در این بخش باید به دو شکل حل شود. نخست با مدیریت ترافیک و کاهش حضور ماشین‌های شخصی در هسته مرکزی شهر و دوم ایجاد پارکینگ‌هایی که مردم بتوانند به سهولت از آن‌ها استفاده کنند.


وی به دو طرح اجرایی شهرداری زنجان اشاره کرد و افزود: در تابستان گذشته شهرداری زنجان طرحی را با عنوان نهضت بهسازی و ایمن‌سازی پارک‌ها و فضای سبز شهری زنجان اجرا کرد، به پیوست این طرح همه پارک‌های سطح شهر زنجان از جنبه‌های مختلف توسط شهرداری اصلاح و بهسازی شد.


معصومی در ادامه گفت: دومین نهضت شهرداری طی یک ماهه گذشته با عنوان نهضت آسفالت از ۱۰ مهرماه تا ۱۰ آبان‌ماه اجرا شد،  متاسفانه در زمینه آسفالت در شهر زنجان با مشکلاتی مواجه هستیم و می‌پذیریم که در این زمینه باید تلاش‌های زیادی صورت گیرد اما در طرح نهضت آسفالت، شهرداری به طور روزانه بالغ بر ۶۰۰ تن آسفالت در سطح شهر توزیع کرد تا بتوانیم بخشی از رضایت‌مندی شهروندان را جلب کنیم.


این مسئول یادآور شد: پروژه بهشت زهرا (س) نیز از دیگر پروژه‌های شهرداری زنجان است که با جدیت در حال پیگیری هستیم و امیدواریم مزارهایی که در داخل شهر هستند و از وضعیت مناسبی نیز برخوردار نیستند با ایجاد بهشت زهرا (س) ساماندهی شوند.


معصومی تصریح کرد: همه این پروژه‌ها، برنامه‌هایی بود که وعده کرده بودیم تا در کنار ارائه خدمات مطلوب و متعارف شهرداری اجرایی شود؛ کارکنان شهرداری به صورت شبانه‌روزی در راستای تامین آسایش و جلب رضایت‌مندی شهروندان مشغول خدمات‌رسانی هستند.


وی در ادامه به اهمیت پیاده‌راه سبزه‌میدان اشاره کرد و گفت: زمانی‌ که خواستار اجرا طرح پیاده‌راه سبزه‌میدان بودیم با مخالفت‌های بسیاری در حوزه اداری و مردمی مواجه شدیم، عده‌ای از کسبه بازار با این طرح مخالف بودند؛ چراکه تصور می‌شد اگر این خیابان از حمل و نقل جدا شود با مشکل ترافیکی و خرید و فروش اجناس خود مواجه خواهد شد.


شهردار زنجان خاطرنشان کرد: پیاده‌راه محوری است که خانواده‌ها با آسایش و آرامش خاطر می‌توانند در این محور به راحتی تردد کنند و به تعاملات اجتماعی در شهر زنجان کمک کنند. در کنار این تعاملات اجتماعی، بازار و مرکز خرید با رونق همراه خواهد بود.


معصومی تصریح کرد: پیاده‌راه زنجان آبرو برای این شهر خواهد بود، در کنار این پیاده‌راه ۱۰ پروژه دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید که شامل بلوار مهر، پارک رضوان، پارک مقدم، پارک بوئین‌زهرا، بازارچه الهیه، اصلاح هندسی میدان جهاد، بازارچه محلی رضوان، اصلاح هندسی تقاطع تربیت، پارک نیایش و پارک طلوع می‌شود.


این مسئول یادآور شد: در شهر زنجان کارهای عمرانی در حال اجر است و تلاش کردیم تا وظیفه خود را در حق مردم زنجان انجام دهیم.


معصومی تصریح کرد: شهرداری یک نهاد درآمد - هزینه است؛ یعنی این نهاد بودجه دولتی ندارد و همه این پروژه‌ها از محل پرداخت عوارض مردم به شهرداری انجام می‌پذیرد که سعی شده با مدیریت صحیح در محل‌های مناسب هزینه شود؛ خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین شورای اسلامی شهر و شهرداری زنجان ایجاد شده که خروجی این تعامل پروژهایی بود که طی سال‌جاری به بهربرداری رسیده‌ است.


شهردار زنجان از مردم ساکن در منطقه پیاده‌راه و کسبه در سبزه‌میدان بابت اجرای فعالیت عمرانی در ساخت پیاده‌راه عذرخواهی کرد و گفت: دومین عذرخواهی مربوط به تاخیر در افتتاح این پروژه است، پروژه پیاده‌راه مقرر بود طی سه ماه به بهره‌برداری برسد اما با وقفه‌ای مواجه شد. در نتیجه این پروژه از برنامه پیش‌بینی شده اولیه فاصله گرفت و با ۱۵ روز تاخیر افتتاح شود.


وی خاطرنشان کرد: به همه مدیران در شهرداری تاکید کرده‌ام تا همه پروژه‌ها طبق زمان‌بندی اعلام شده باید به اتمام برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: