• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-1585-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان خطاب به رسانه‌ها؛

انتقاد کنید اما منصفانه


استاندار زنجان گفت: من زنجان را خودم انتخاب کرده و افتخار می‌کنم که خدمت‌گزار مردم این استان هستم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی در اولین نشست خود با اصحاب و فعالان رسانه استان، با تاکید بر اینکه باید کارهای عملیاتی را به رسانه‌ها گفت، اظهار کرد: من زنجان را خودم انتخاب کرده و افتخار می‌‌کنم که خدمت‌گذار مردم این استان هستم و تضمین من به رسانه‌ها هم همین موضوع است که هر مقام دیگری هم باشد ترجیح می‌دهم در زنجان انجام وظیفه کنم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اینکه اگر هزاران کار بزرگ انجام داده و رسانه در کنار کار نباشد، امکان ندارد که حقانیت مسئول ثابت شود، تصریح‌کرد: رسانه باید کنار ما باشد و اگر از نظر سیستم مدیریتی صحبت کنیم حتما باید رسانه باشد تا کارهای انجام شده به سمع و نظر عموم برسد.

 

وی افزود: در برخی موارد، نظر مردم نسبت به مسئولان منفی است؛ در حالی‌ که فرد در حال انجام وظیفه است و تنها دلیل این نگرش، نبود اطلاع‌رسانی عملکرد و کارهای انجام شده است.

 

حقیقی با اشاره به اینکه مسئولان موظف‌اند کارهای انجام شده خود را به مردم گزارش دهند، گفت: اطلاع‌رسانی درست مورد تاکید مقام معظم رهبری است. بنابراین اگر کسی و مدیری این کار را نکند، عوام‌فریبی است که این موضوع بزرگ‌ترین آفت مدیریت است؛ در ضمن عدم اطلاع‌رسانی عملکرد، بیکاری پنهان ایجاد می‌کند.

 

وی ادامه داد: عدم اطلاع‌رسانی صحیح، ارزش زحمات کارشناسان را از بین برده و برای اینکه کارهای انجام شده به اطلاع مردم برسد، باید با رسانه‌ها ارتباط داشته باشیم‌. هر مدیری با رسانه ارتباط نداشته باشد حتما من وی را نمی‌پذیرم.

 

حقیقی با تاکید بر اینکه مدیران باید با رسانه‌ها همکاری کرده و رسانه‌ها نیز با مدیران همکاری متقابل داشته باشند، گفت: پس از معرفی معاون سیاسی و امنیتی استانداری، اقدام به تشکیل شورای اطلاع‌رسانی با مدیریت این معاون خواهم کرد که بر این اساس در هر مرحله دو مدیرکل و یک فرماندار، عملکرد خود را با حضور رسانه‌ها ارایه کرده و به سئوالات خبرنگاران با حضور خودم پاسخ‌گو باشند.

 

حقیقی با اشاره به اینکه باید حتما روابط‌عمومی‌ها را از پلاکاردزنی خارج کنیم، یادآور شد: روابط‌عمومی چشم و گوش مدیرکل است و باید به وظیفه و رسالت اصلی خود عمل کند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برای مسائل خبرنگاران باید کمیته‌ای تشکیل شود، گفت: اگر خبرنگاران اعضای خانه مطبوعات را قبول دارند، کمیته‌ای با حضور معاون سیاسی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل دهند. بنده قول می‌دهم در برخی جلسات شرکت کنم.

 

نمانده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: من ارتباط رسانه‌ای را نوعی تکریم می‌دانم؛ چرا که اگر به مردم دروغ نگوییم، این امر تکریم است و هر مدیری به کار خودش بپردازد، تکریم است‌. اینکه با چند نفر ملاقات کنیم این تکریم نمی‌‌شود، به همین دلیل در این قضیه من را کمک کنید.

 

حقیقی با تاکید بر استفاده از توان مدیران زن در استان، گفت: در عرض سه ماه در هر اداره‌کل سه خانم در حد مدیریت باید به‌کارگیری شود. ان‌شاءلله در استانداری هم حتما بانوان را مدیر خواهم کرد. البته باید مدیر چابک و چالاک باشد؛ چراکه رسالت سنگینی بر عهده این افراد خواهد بود.

 

استاندار زنجان ادامه داد: برای جوانان هم حتما این کار را خواهم کرد؛ منتهی بنا به دلایلی من قارچی عمل نکرده و معتقدم تصمیمات باید اصول داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه توسعه را همه‌جانبه در نظر خواهیم گرفت، ادامه داد: در حال تنظیم نقشه راه هستیم و با تمام شدن آن، ارائه خواهم داد و نظرمان این است که هیئت‌های اندیشه‌ورز در حوزه‌های مختلف تشکیل دهیم. در همه حوزه‌ها کار خواهیم کرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه ما می‌گوییم در انتقاد هم انصاف داشته و راهکار ارائه دهید، ادامه داد: اگر مدیری از زیر بار انتقادات فرار کند، باید در کار خود تجدیدنظر کند؛ البته نباید انتقاد نادرست کرد. باید انتقادات سازنده باشد و به حواشی کاری نداشته و به هم کمک کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: