• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

زنجان، قطب نساجی کشور است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: زنجان قطب نساجی کشور است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر فغفوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تا پایان امسال‌ 15 طرح بزرگ صنعتی استان به بهره‌‌برداری می‌رسد که از این تعداد 11 فقره سرمایه‌گذاری جدید و 2 فقره مربوط به بازسازی و نوسازی و 2 فقره نیز جزو واحدهای تعطیل بوده که مجدد به چرخه تولد بازگشته‌اند.


این مسئول ادامه داد: فعالیت این واحدها در زمینه‌های تولید سیگارت، مواد شوینده و بهداشتی، پارچه و پوشاک، برق و صنایع معدنی است که استان در این زمینه سابقه حضور شرکت‌هایی را دارد.


وی با اشاره به عدم افزایش واحدهای غیرفعال جدید در طی سال گذشته در استان زنجان، افزود: با پیگیری‌ها و مساعدت مسئولان ملی و استانی، زمینه بازگشت 29 واحد صنعتی به چرخه تولید فراهم شد که مراسم آغاز به کار مجدد دو واحد صنعتی برگزار خواهد شد.


فغفوری، استان زنجان را از قطب‌های مهم صنایع نساجی کشور دانست و تصریح کرد: صنعت نساجی از صنایع مولد اشتغال در استان محسوب می‌شود و به جهت تاثیر مستقیم آن بر روند اشتغال استان، اقدامات مهمی در زمینه بازسازی و نوسازی این صنعت انجام گرفته است و با نوسازی دو  واحد نساجی 85 نفر به اشتغال این دو واحد افزوده شد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، از حضور سرمایه‌گذاران صنایع شیمیایی و سلولزی در زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: با سرمایه‌گذاری 2544 میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذاران واحد صنعتی پاک‌حیات با منشاء سرمایه‌گذار خارجی و نیز واحد صنعتی پدیده شیمی‌قرن زمینه اشتغال 460 نفر تا پایان سال فراهم می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: