• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نقد و بررسی مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت»


مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری زنجان گفت: نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت» سروده مرتضی محمودی در حوزه هنری زنجان برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت» با حضور مؤلف کتاب مرتضی محمودی، ناقدان علیرضا بازرگان و حامد رحمتی و جمع کثیری از شاعران و منتقدان پیشکسوت و جوان شعر و داستان در حوزه هنری زنجان برگزار شد.

 

طاهره ابراهیم‌پور، مسئول دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری زنجان در این خصوص اظهار کرد: نقد و بررسی مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت» دومین نشست از سلسله نشست‌های نقد و بررسی شعر در سال‌جاری بود که به سبب استقبال چشم‌گیر شعرای پیشکسوت و جوان و علاقمند استان، جزو برنامه‌های اجرایی حوزه هنری زنجان در نظر گرفته شده است.

 

وی تصریح کرد: حوزه هنری استان زنجان در نظر دارد با دعوت از اساتید و چهره‌های شاخص شعر جهت ارتقای کیفی سطح شعر شاعران فضا و بستری مناسب برای گرد‌همایی شاعران پیشکسوت و جوان و تعامل نسل‌های مختلف شعر فراهم کند.

 

ابراهیم‌پور به هدف از برگزاری این نشست‌ها اشاره کرد و گفت: گسترش اندیشه‌های سازنده، مثبت‌نگر و توان‌افزا در جهت غنابخشی به آثار شاعران و داستان‌نویسان استان، یکی از اهداف برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثار است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در پی برگزاری جلسات موفق نقد و بررسی شعر و استقبال شاعران متعهد و جوان استان در دوره‌های گذشته، برگزاری سلسله نشست‌های نقد شعر در سال‌جاری به صورت ماهیانه با شعرخوانی و نقد شعر شاعران استان در حوزه هنری زنجان برگزار می‌شود‌.

 

به گزارش ایسنا، در نشست نقد مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت» پس از معرفی کتاب‌ و قرائت اشعار سپید توسط سراینده اشعار؛ مرتضی محمودی، تعدادی از منتقدان حاضر در نشست به نقد اشعار پرداختند.

 

مرتضی محمودی، از شاعران جوان استان در سال 1392 گزیده شعرهای سال‌های 1385 تا 1391 را با نام مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت» در قطع رقعی از انتشارات بوتیمار چاپ و منتشر کرده است. مجموعه شعر «تنها دل درخت به حال ما سوخت»، نخستین اثر مرتضی محمودی به‌شمار می‌رود که حاوی 48 شعر سپید با موضوع آزاد است که اغلب اشعار این مجموعه کوتاه و یا نیمه‌کوتاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: