• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-2591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس بهزیستی شهرستان طارم تاکید کرد:

مناسب‌سازی، مهم‌ترین دغدغه معلولان


رئیس بهزیستی شهرستان طارم گفت: مناسب‌سازی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معلولان است.


محمود عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های بهزیستی طارم در هفته معلولان، اظهار کرد: از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به برگزاری مراسم جهت معلولان در مدرسه کودکان استثنایی آب‌بر با حضور معلولان نخبه و مسئولان، برگزاری کارگاه آموزشی تحت عنوان پیشگیری از معلول‌آزاری توسط مرکز اورژانس اجتماعی در بهزیستی، برگزاری کارگاه آموزشی معلولا ن توسط مراکز غیردولتی هم‌راز و آوای مهر، بازدید و دلجویی از تعدادی از معلولان ضایعه نخاعی شهرستان و ارائه لوازم توانبخشی رایگان در هفته بهزیستی اشاره کرد.


وی با بیان اینکه 1200  معلول در مناطق شهری و روستایی تحت پوشش بهزیستی طارم هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۸۰۰ نفر مستمری‌بگیر هستند.


عزیزی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معلولان، مناسب سازی است، تصریح کرد: امکانات و زیرساخت‌های مناسب برای استفاده معلولان و جانباران در جامعه فراهم نشده است.


رئیس بهزیستی شهرستان طارم تصریح کرد: عدم مناسب‌سازی اماکن و ابنیه‌های شهری و روستایی، مساجد و بانک‌ها موجب شده است معلولان و جانبازان آن‌چنان که باید به این امکانات دسترسی نداشته باشند.


وی یادآور شد: طبق آن چیزی که در قانون آمده است در مسائل مالی در حد توان به معلولان کمک می‌کنیم اما در کنار این امر یک معلول باید بتواند مانند سایر افراد جامعه از امکانات موجود نیز استفاده کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: