• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-2791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

هیدج؛ شهر بدون متکدی


شهردار هیدج گفت: به همت خیرین، هیدج شهری است که متکدی ندارد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسعود امیدی در بازدید از مرکز نیکوکاری هیدج با اشاره به اینکه برخی از خانواده‌ها متاسفانه از لحاظ معیشتی در فشار هستند، اظهار کرد: وجود نهادهای حمایتی در جامعه مانند کمیته امداد می‌تواند راهگشای خوبی برای حل بخشی از مشکلات قشر نیازمند جامعه باشد.


وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مردم در حوزه‌های مختلف اجتماعی، تصریح کرد: مراکز نیکوکاری که به پشتوانه کمک‌های مردمی اداره می‌شود، نقش ارزشمندی در دستگیری از نیازمندان ایفا می‌کنند.


این مسئول با تاکید بر اینکه شهرداری نیز تلاش خواهد کرد تا حد امکان کمک‌حال این مراکز باشد، تاکید کرد: برای اولین‌بار در کشور به لحاظ وضعیت اقتصادی امسال شهرداری در فصل زمستان و پاییز تعدیل نیرو نخواهد داشت.


امیدی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری بانوان می‌تواند پناهگاهی برای بانوان نیازمند جامعه و حل مشکلات‌شان باشد، ادامه داد: وجود این قبیل مراکز در پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موثر است.


امیدی با اشاره به اینکه مردم هیدج مردمی خیر هستند، ادامه داد: خوشبختانه به همت خیرین هیدج شهری است که متکدی ندارد.


شهردار هیدج با تاکید بر اینکه باید تلاش شود فعالیت نهادهای حمایتی مردمی باشد، عنوان کرد: تجربه ثابت کرده است هر جا مردم وارد عرصه شده‌اند، توفیقات بیشتری حاصل شده است.


امیدی با بیان اینکه اکثر افرادی که در مراکز نیکوکاری فعالیت می‌کنند تنها در راه رضای خدا کار می‌کنند، خاطرنشان‌ کرد: این افراد نماد ایثار، گذشت و فداکاری در جامعه هستند.


در ادامه این بازدید نیز مسئول مجمع بانوان نیکوکار هیدج، اظهار کرد: این مجمع اگر چه دو سال است که رسما تاسیس شده اما این نهاد مقدس حاصل دو دهه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در مسجد امام صادق (ع) است که به صورت برنامه‌ریزی شده در رفع مشکلات نیازمندان جامعه فعالیت می‌کند.


فاطمه هادیلو با تاکید بر اینکه ما ادعا می‌کنیم هیچ نیازمندی در شهر ما شب را گرسنه نمی‌خوابد، ادامه داد: تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند، تهیه و ذبح قربانی، کمک به ‌آزادی زندانیان معسر، اشتغال‌زایی و توانمندسازی، امور درمان و ترخیص بیمار، افطار و اطعام خصوصا توزیع غذای گرم در روزهای سه‌شنبه هر هفته، معرفی و کمک به اخذ وام، برگزاری جشن عاطفه‌ها، رسیدگی به امور آموزشی فرزندان، تهیه و توزیع پوشاک و البسه، اعزام به زیارت مستمندان، بخش‌های از گستره کاری این مرکز نیکوکاری شهید عسگری است.


وی تاکید کرد: فعالان این مجمع فی سبیل الله بدون هیچ چشم‌داشتی با امکانات شخصی خود شبانه‌روز در خدمت نیازمندان جامعه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: