• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-2891-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خدابنده:

نرخ باسوادی شهرستان خدابنده 97 درصد است


فرماندار خدابنده گفت: در حال حاضر نرخ باسوادی این شهرستان 97 درصد است.


حمید میرزایی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شغل بیشتر مردم شهرستان خدابنده کشاورزی و دامپروری است و بیش از 164 هزار نفر جمعیت داشته و نزدیک به 240 روستا دارد و در 85 کیلومتری مرکز قرار دارد و از چهار بخش و هفت شهر تشکیل شده است.


این مسئول ادامه داد: 75 درصد جمعیت شهرستان خدابنده در سطح روستاهای این شهرستان زندگی می‌کنند و این در حالی است که شهرستان خدابنده بالغ بر 240 روستا دارد.  همچنین شهرستان خدابنده رتبه اول در توسعه محصولات کشاورزی را در سطح استان زنجان دارا است، به طوری که با وجود زمین‌های حاصل‌خیز، مردم به کشت محصولات کشاورزی به‌ویژه گندم می‌پردازند.


وی افزود: نرخ باسوادی در شهرستان خدابنده 97 درصد و نرخ بیسوادی این شهرستان 7.67 درصد است. همچنین نرخ کتابخوانی در بخش‌های شهری این شهرستان 50 درصد و در بخش‌های روستایی 42.8 درصد است و کتابخانه‌های سیار این شهرستان نیز نرخ 7.14 درصدی را ثبت کرده‌اند.


میرزایی‌فرد با بیان اینکه نرخ اعتیاد در این شهرستان در حدود یک درصد جمعیت آن است، تصریح کرد: ارتقای کیفیت شاخص‌های اجتماعی، فرهنگی و سلامت، مبارزه با مصرف مشروبات الکلی، ساماندهی متکدیان، مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان به ویژه مناطق حاشیه‌نشین دستور کار جلسه شورای اجتماعی بوده است.


فرماندار خدابنده با اشاره به تحولاتی که در بخش سلامت این شهرستان خدابنده روی داده است، یادآور شد: در حوزه سلامت، بهداشت و درمان این شهرستان، اقداماتی از قبیل احداث مراکز بهداشت، درمانگاه، مراکز جامع سلامت و ... ایجاد شده است که می‌توان از تحولات ایجاد شده به عنوان انقلابی در بخش سلامت استان یاد کرد.


این مسئول در رابطه با راه‌های ارتباطی روستاهای شهرستان خدابنده، خاطرنشان کرد: راه اکثر روستاهای بالای 50 خانوار روکش آسفالت داشته و وضعیت روکش آسفالت راه‌های این شهرستان وضعیت قابل قبولی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: