• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2384-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

توجه به تعاون، راهکاری طلایی برای رفع بحران بیکاری است


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: توجه به حوزه تعاون در زمینه حل بحران بیکاری و کمک به اشتغال و به‌کارگیری جوانان مستعد، راهکاری طلایی محسوب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در آیین افتتاح مجموعه فرهنگی، هنری و آموزشی شرکت تعاونی شبکه سبز افزود: امروز ایران در جنگی اقتصادی به سر می‌برد و اقتصاد ما زخم خورده از کارشکنی‌های کشورهای غربی و آمریکا است و ما باید با تمام قوا و با استفاده از همه داشته‌ها برای گذار از بحران اقتصادی کشور استفاده کنیم.

 

وی تاکید کرد: توجه به حوزه تعاون در زمینه حل بحران بیکاری و کمک به اشتغال و به‌کارگیری جوانان مستعد، راهکاری طلایی برای اقتصاد ایران محسوب می‌شود.

 

یوسفی با اشاره به آمار بیکاری و انواع فرصت‌های شغلی، افزود: اقتصاد ایران برای ادامه کار ناچار به چابک‌سازی دولت است و با نگاهی به آمار می‌توان دریافت که ۸۰ درصد اقتصاد کشور در گرو دولت بوده و حدود ۱۵ درصد در اختیار بخش خصوصی و فقط ۵ درصد در اختیار تعاونی‌ها است که این آمار اصلا قابل قبول نیست.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در مورد علل مختلف بیکاری جوانان تأکید کرد: متاسفانه امروز فرهنگ مدرک‌گرایی در جامعه حاکم است. این فرهنگ غلط با قانونی نانوشته حکم می‌کند تا هر دانش‌آموخته و فارغ‌التحصیلی که مدرک می‌گیرد به دنبال بخش دولتی و پشت میزنشینی بوده و از کارهای فنی و تخصصی فراری شود.

 

وی ادامه داد: توجه به مدرک باعث شده است که بر اساس آخرین سرشماری در استان زنجان ۳۵ هزار بیکار وجود دارد، لذا برای از بین بردن بیکاری می‌توانیم با استفاده از سرمایه‌های خرد و کوچک مردم در قالب تعاونی‌ها قدم‌های بزرگ و مثبتی برداریم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان در خصوص شرکت شبکه سبز زنجان، خاطرنشان کرد: شرکت تعاونی شبکه سبز زنجان به عنوان نخستین واحد سیار تلویزیونی شمال‌غرب کشور به ثبت رسیده و از لحاظ حرفه‌ای ظرفیت بسیار بالایی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: