• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-2991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس بهزیستی خرم‌دره:

خیرین بازوی توانمند بهزیستی در ارائه خدمت به معلولان هستند


رئیس بهزیستی خرم‌دره گفت: خیرین بازوی توانمند بهزیستی در ارائه خدمت به معلولان هستند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی نجاتی ظهر امروز در مراسم روز جهانی معلولین که به میزبانی مدرسه استثنایی شهید کلانتری خرم‌دره برگزار شد، اظهار کرد: روز معلول بهانه‌ای ‌است که بیشتر با مسایل و مشکلات پیش روی معلولان آشنا شویم.


وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به جامعه معلولان، عنوان کرد: همه مسئولان باید کمک حال بهزیستی در ارائه خدمات بهتر به جامعه باشند.


این مسئول با اشاره به تصویب قانون جامع حمایت از معلولان در مجلس، ادامه داد: با این کار این برنامه از حالت لایحه خارج شده و به قانون تغییر یافت و دارای ضمانت اجرایی شد.


وی با اشاره به اینکه معلولان شامل پنج گروه نابینا، ناشنوا، مشکلات ذهنی، اعصاب و روان و سالمندان معلول هستند، ادامه داد: طبق نرم بحث معلولیت ۲ درصد از جامعه دچار معلولیت بارز و ۳ الی ۵ درصد معلولیت غیر بارز هستند.


نجاتی با اشاره به اینکه معلولان توانمند هستند و چیزی نمی‌تواند مانع حرکت آنها شود، تصریح کرد: معلولیت محدودیت نیست اما نیاز به تدبیر، درایت و استفاده از ظرفیت‌های گوناگون دارد.


وی با تاکید بر اینکه مناسب‌سازی یکی از دغدغه‌ها و نیازهای اساسی معلولان است، ادامه داد: مناسب‌سازی سبب می‌شود معلولین نیز بتوانند از فصای شهری مانند سایر افراد جامعه استفاده کنند.


این مسئول با تاکید بر اینکه بهزیستی نیازمند کمک و مشارکت خیرین است، عنوان کرد: علاوه بر کمک‌های مادی کمک‌های معنوی نیز می‌تواند یاری‌گر بهزیستی باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: