• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره:

بسترهای لازم برای حضور معلولان در جامعه فراهم شود


معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: باید بسترهای لازم برای حضور معلولان در جامعه فراهم شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شاپوررضا کاظمی در مراسم روز جهانی معلول با بیان اینکه معلولان نیز مانند سایر اقشار جامعه هستند، اظهار کرد: برای حل بخشی از مشکلات معلولان، مناسب‌سازی مقوله‌ای است که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.


وی با تأکید بر اینکه معلولان نیازمند دلسوزی و ترحم نیستند، ادامه داد: باید بسترهای لازم برای حضور معلولان در جامعه فراهم شود تا آنها نیز مانند سایر افراد جامعه بتوانند به امکانات موجود دسترسی داشته باشند.


این مسئول با اشاره به اینکه ناامیدی در معلولان معنا و مفهومی ندارد، اظهار کرد: گاهی اقدامات ما افراد عادی سبب می‌شود که بذر ناامیدی در جامعه کاشته شود، این در حالی است که همه ما باید تلاش کنیم از داشته‌های خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.


وی با تاکید بر اینکه مسئولان در قبال معلولان نیز مسئولیت دارند، تصریح کرد: معلولان نیز شهروند یک شهر به شمار می‌روند و حق دارند از امکانات آن مانند سایرین بهره‌مند شوند، لذا باید اهتمام جدی در رسیدگی به مشکلات این قشر وجود داشته باشد.


در ادامه، کارشناس آموزش اداره استثنایی استان زنجان نیز اظهار کرد: شعار امسال هفته معلول، توانمندسازی افراد معلول و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری انتخاب شده است.


فیروزه  جمشیدی یادآور شد: بسیاری از معلولان که در استان زنجان زندگی می‌کنند، بسیار توانمند هستند که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.


در ادامه این مراسم نیز رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه معلولیت محدودیت نیست، تصریح کرد: معلولان نباید انگیزه خود را از دست بدهند و باید تلاش کنند که از استعدادهای خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.


لعیا جعفری با اشاره به اینکه معلمان استثنایی جزو کسانی هستند که نقش بسیار تاثیرگذاری در زندگی معلولان ایفا می‌کنند، اظهار کرد: معلمان استثنایی به معنای واقعی کلمه، مروج فرهنگ ایثار و مهربانی در جامعه هستند.


وی با اشاره به اینکه مدرسه استثنایی خرم‌دره حدود ۱۳ سال است که ساخته شده است، تصریح کرد: این مدرسه فاقد آسانسور بود که با پیگیری‌های صورت گرفته، ۱۷۰میلیون تومان برای احداث آسانسور این مدرسه هزینه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: