• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2684-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

طرح توسعه نخ‌تایر صبای زنجان پیگیری می‌شود


استاندار زنجان با بیان اینکه برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان باید در محل واحدهای مشکل‌دار برگزار شود، گفت: طرح توسعه شرکت تولیدی نخ‌تایر صبای زنجان پیگیری می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فتح‌الله حقیقی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در محل شرکت نخ‌تایر صبای زنجان برگزار شد، با بیان اینکه مشکلات این واحد تولیدی با جدیت باید پیگیری شود، اظهار کرد: مشکلات این واحد با یکی از بانک‌های عامل و نیز طرح توسعه این واحد که اشتغال مناسبی برای استان ایجاد می‌کند، با جدیت تمام پیگیری خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه مشکلات واحدهای تولیدی صرفا با مکاتبات اداری قابل برطرف شدن نیست، افزود: اعضای کارگروه تسهیل و مدیران استان باید به صورت عملیاتی مشکلات واحدها را پیگیری و تا حصول نتیجه به این رویکرد ادامه دهند، این مناسب نیست که سهام‌دار این واحد نسبت به طرح توسعه این شرکت مهم بی‌تفاوت باشد.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر شاهد بروز مشکلات مهمی در حوزه حمل و نقل خودروهای سنگین در کشور بودیم، یادآور شد: شاهد بروز مشکلات اجتماعی در کشور ناشی از اعتراض رانندگان خودروهای سنگین برای تامین لاستیک مورد نیاز بودیم و فعالیت این واحدهای تولیدی باید مورد حمایت جدی همه نهادها و مدیران قرار گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه کشور نیازمند آرامش درونی و تقویت مقوم‌های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید برای تقویت شاخص‌های اجتماعی و ایجاد آرامش درونی در جامعه نقش بسیار موثری دارد و حمایت از شرکت‌های تولیدی مختلف همچون این واحد باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

 

حقیقی با بیان اینکه یقین دارم استاندار سابق زنجان مشکلات این واحد تولیدی را تا حد توان پیگیری کرده است، اظهار کرد: استاندار سابق زنجان هر آنچه توانسته برای برطرف کردن مشکلات این واحد انجام داده و در شرایط فعلی نیز قصد داریم این رویکرد ادامه داشته باشد تا نتایج مهمی حاصل شود.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید همه سوابق فعالیتی شرکت نخ‌تایر صبا تدوین شود، گفت: برای پیگیری مشکلات این واحد همه شرایط و وضعیت موجود شرکت تهیه و تدوین شده و جهت برطرف شدن مشکلات آن، طرح اجرایی و عملیاتی تهیه شود تا پیگیری‌ها بر اساس نقشه راه و برنامه مدون پیگیری شود.

 

وی خواستار بررسی موضوع تهاتر شرکت‌ها در قبال بدهی‌های دولت شد و یادآور شد: ظرفیت‌های قانونی برای تسهیل امور شرکت‌های تولیدی همچون این واحد بررسی شود؛ چرا که تسهیل امور و تحقق اهداف تعیین شده نیازمند عزم جدی بوده و توان دیگری خارج از رویکردهای اداری متداوم فعلی است.

 

حقیقی به شرایط برگزاری منظم جلسات کارگروه اشاره کرد و گفت: دستور جلسات این کارگروه باید مشخص و با انجام کارهای کارشناسی لازم مطرح شده و مدیرانی که در جلسه تعهدی انجام می‌دهند و مصوبه‌ای تصویب می‌شود باید عملیاتی شود و اگر مشکلی نیز وجود دارد، مدیران باید آن را با استدلال ارائه کنند.

 

استاندار زنجان، خواستار تدوین جداولی برای عملکرد کارگروه طی سال‌های 96 و 97 شد و اظهار کرد: باید وضعیت فعالیت کارگروه تدوین شده و وضعیت موجود مشخص شود، طبق وضعیت موجود باید برای ادامه راه برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد و شرایط کاری در ادامه مسیر مشخص باشد.

 

وی به سخنان مقام معظم رهبری و شعار سال اشاره کرد و افزود: برای حمایت از کالای ایرانی باید عزم جدی در جامعه شکل گیرد، باید مردم برای خرید کالای ایرانی تشویق شوند، البته کالاهای ایرانی نیز باید کیفیت لازم را برای مردم داشته باشند که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: