• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

در هشت ماهه امسال محقق شد:

واریز بیش از 530 میلیارد ریال به حساب شهرداری زنجان


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: بیش از 530 میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ زنجان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده واریز شده است.


میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تا پایان مردادماه امسال اداره‌کل امور مالیاتی استان 530 میلیارد و 427 میلیون و 907 هزار و 589 ریال از محل مالیات بر ارزش‌افزوده به حساب شهرداری زنجان واریز کرده است.


این مسئول ادامه داد:   بیش از 121 میلیارد و 606 میلیون ریال به شهرداری ابهر، بیش از 69 میلیارد و 184 میلیون ریال به حساب شهرداری خرمدره واریز شده است. همچنین شهرداری سلطانیه از سهمی بیش از 10 میلیارد و 581 میلیون ریال و شهرداری خدابنده بیش از 43 میلیارد و 910 میلیون ریال  برخوردار شده‌اند.


وی افزود: شهرداری‌ها و دهیاری‌های آببر بیش از 11 میلیارد و 559 میلیون ریال، شهرداری ماه‌نشان بیش از 8 میلیارد و 29 میلیون ریال و شهرداری زرین‌آباد بیش از 9 میلیارد و 993 میلیون ریال تا پایان آبان‌ماه دریافت کرده‌اند.


رضوی در رابطه با مالیات بر ارزش‌افزوده، تصریح کرد: مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان یکی از روش‌های جدید دریافت مالیات، جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد کشورها ایفا می‌کند و مالیاتی است که همه عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات به عنوان مؤدیان نظام مالیاتی باید علاوه بر بهای کالا یا خدمت عرضه شده، به صورت درصدی از بهای فروش کالا یا خدمات، در زمان فروش از خریداران اخذ و به صورت دوره‌ای (فصلی) به حساب مشخص شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.


این مسئول یادآور شد: چنانچه مالیات بر ارزش‌افزوده به شکل موثر و مطلوب اجرا شود، بسیاری از حلقه‌های زنجیره مبادله‌های اقتصادی که در وضعیت موجود از نظارت دستگاه مالیاتی و بخش مالیات بر درآمد خارج است کنترل می‌شود و به این ترتیب بخش مالیات بر درآمد از پایه متحول خواهد شد.


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، خاطرنشان کرد: قانون مالیات بر ارزش‌افزوده یک قانون ملی - محلی است و    به گونه‌ای که از نرخ 9 درصد قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، 3 درصد آن تحت عنوان عوارض ارزش‌افزوده صرف هزینه‌های عمران شهرها و روستاها می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: