• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان زنجان عنوان کرد:

نقش تشکل‌های دانش‌آموزی در افزایش مشارکت‌های اجتماعی


رئیس سازمان دانش‌آموزی استان زنجان، بر نقش موثر تشکل‌های دانش‌آموزی در افزایش مشارکت‌های اجتماعی دانش‌آموزان تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فیروز مهدی در جمع مربیان پیشتاز شهرستان طارم، عنوان کرد: این تشکل‌ها ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارند که از طریق مربیان می‌توان ضمن افزایش مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی مدارس، استعدادهای آنان را نیز شناسایی و کشف کرد.

 

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مربیان برای ایجاد انگیزه و جذب حداکثری دانش‌آموزان در تشکل‌های پیشتازان با توجه به علاقه و توانمندی آنان، ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در مدارس یکی از ضروریات این تشکل‌ها است.

 

این مسئول به اهمیت ارتباطات، رسانه و اطلاع‌رسانی در دنیای کنونی اشاره کرد و گفت: خبرگزاری‌های وابسته به سازمان دانش‌آموزی یکی از فرصت‌های موجود جهت شناسایی و هدایت دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه خبر و خبرنگاری است.

 

در ادامه این جلسه نیز سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم با بیان اینکه مشارکت دانش‌آموزان در تشکل‌های دانش‌آموزی موجب تقویت روحیه خودباوری در آنان می‌شود، ادامه داد: اقدامات باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان با مشارکت اجتماعی فعالانه و حضور در برنامه‌های مختلف از جمله گروه‌های پیشتازان احساس تعلق و مسؤلیت‌پذیری کنند.

 

تقی صفری افزود: فعالیت در این تشکل‌ها موجب ایجاد شور و نشاط و پویایی دانش‌آموزان، همکاری، تعامل و احساس تعلق‌خاطر به آموزشگاه محل تحصیل می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود که هر دانش‌آموز با توجه به علاقه و توانمندی خود در یک یا دو تشکل‌ دانش‌آموزی عضو شده و در جهت رشد روانی و شخصیتی خود و دست‌یابی به اهداف بهینه تعلیم گام بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: