• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

شهردار ابهر:

شهرداری می‌تواند خانه‌های متروکه را تخریب کند


شهردار ابهر گفت: طبق تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها شهرداری می‌تواند به منظور حفظ سلامت شهروندان پس از طی مراحل قانونی، اقدام به تخریب خانه‌های متروکه کند.

 

محمدرضا ذوالقدری‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در راستای زیبایی‌شناختی و امنیت اجتماعی شهری، وجود خانه‌های مخروبه و قدیمی به جهت متروکه بودن و امکان ریزش آوار خطراتی را برای شهروندان به همراه دارد.

 

وی از تخریب یک باب ساختمان متروکه در شهر خبر داد و گفت: در راستای اجرای تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی مراحل قانونی اقدام به تخریب یک ملک مخروبه و متروکه با رعایت مسائل ایمنی و رفع خطر کرد.

 

ذوالقدری‌ها با تشریح ماده 55 قانون شهرداری‌ها و اعلام نظر کارشناس مربوطه شهرداری مبنی بر اینکه این ملک مشمول این ماده قانونی بوده و خطراتی را برای اهالی ایجاد می‌کرد، ادامه داد: اتخاذ تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر و رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر و کوچه‌ها و اماکن عمومی از وظایف شهرداری است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری ابهر به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان یک باب ساختمان مخروبه را با رعایت مسائل ایمنی تخریب، آواربرداری و رفع خطر کرد، افزود: با توجه به گزارش‌های شهروندان و بررسی کارشناسان این شهرداری به این نتیجه رسید که این ملک در وضعیت نابسمانی قرار دارد و می‌تواند برای شهروندان و عابران ایجاد مشکل کند.

 

شهردار ابهر از پاکسازی مخروبه‌های سطح شهر با همت و تلاش پرسنل شهرداری و اعضای کمیسیون ماده 55 شهرداری خبر داد و گفت: برای رسیدن به این هدف که همان حفظ سلامت و امنیت شهروندان است، امسال بیش از هشت باب ساختمان مخروبه و متروکه در سطح شهر با رای کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری تخریب، آواربرداری و رفع خطر شده که در این مسیر نیازمند تعامل و همکاری شهروندان با شهرداری هستیم.

 

برچسب‌ها: زنجان، ابهر، شهرداری، محمد رضا ذوالقدری‌ها، تخریب


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: