• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

توسط جمعیت هلال‌احمر استان زنجان صورت گرفت؛

اجرای مانور آتش‌سوزی در قطار مسافربری زنجان - تبریز


صبح امروز، مانور آتش‌سوزی در قطار زنجان - تبریز توسط جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در ایستگاه نیک‌پی- آذرپی اجرا شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در حاشیه برگزاری مانور مذکور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به این‌که در طول شبانه‌روز ترددهای متعددی توسط قطارهای مسافربری زنجان به تبریز و زنجان به قزوین صورت می‌گیرد، ضروری به نظر می‌رسید که مانور مشترکی بین دستگاه‌های امدادی و راه‌آهن شمال غرب برگزار شود تا علاوه بر آموزش راه‌کارهای مقابله با حریق، به سطح قابل قبولی از آمادگی دست یابیم.


شهرام میرزایی با تاکید بر این‌که اجرای مانورهایی از این دست، زمینه را برای افزایش سرعت عمل و دقت نیروهای امدادی فراهم می‌کند، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها در مواجهه با شرایط بحرانی، مدیریت بحران است؛ در واقع دستگاه‌های امدادی باید قبل از هر چیز، از آمادگی لازم برای مقابله با بحران و مدیریت شرایط بغرنج برخوردار باشند و با پیش‌بینی امکان وقوع چنین شرایطی، نقاط قوت خود را تقویت کنند.


وی با اشاره به این‌که خوشبختانه برای برگزاری مانور آتش‌سوزی، همه دستگاه‌های امدادرسان و اعضای ستاد بحران همکاری خوبی با یکدیگر داشتند، افزود: مانور فرضی در رابطه با آتش‌سوزی و تخلیه مسافران قطار زنجان به تبریز به خوبی اجرا شد و شاهد عملیات خوبی بودیم. البته امیدواریم که هیچ‌گاه شاهد وقوع حادثه در سطح استان نباشیم ولی اجرای این قبیل مانورها و هماهنگی بین دستگاه‌ها از ضروریات جامعه امروز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: