• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعلام کرد:

راه‌اندازی سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی در استان زنجان راه‌اندازی شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان راه‌اندازی شد و فعالیت‌ها و اقدامات برنامه توسعه اقتصادی اشتغال‌زایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی در سطح استان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مرحله به مرحله در سایت اینترنتی این برنامه و طرح منعکس می‌شود.


این مسئول ادامه داد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در سطح استان، طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی در ۱۷ بخش استان و روستاهای مشمول ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه نیز در حال تهیه است.


وی افزود: در حال حاظر دفتربرنامه توسعه اقتصادی اشتغال‌زایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی استان از سوی بنیاد مسکن استان و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی راه اندازی شده است و فعالیت این دفتر در زمینه طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی دارای ماهیتی یکپارچه و فرابخشی همچنان ادامه دارد.

 

صنعتی‌منفرد تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای این طرح‌ سعی دارد تا از طریق یک نظام اجرایی مناسب و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین مراجع تصمیم‌گیر در استان و سطح ملی زمینه لازم را برای تحقق صددرصدی آن فراهم کند و هدف از این طرح، توسعه فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی، افزایش ماندگاری جمعیت در منظومه روستایی، تدوین چارچوب‌های الزم برای مدیریت کارآمد پیشرفت منظومه‌های روستایی، تقویت اقتصاد محلی در پیوند و همگرایی با توسعه منطقه‌ای و ملی، توسعه مکانی– فضایی سکونتگاه‌های روستایی واقع در منظومه است. 

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطرنشان کرد: نمونه دستاوردهای اقتصادی مورد انتظار این برنامه و طرح که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صورت گرفته، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در روستاهای هدف، تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، توانمندسازی اقتصادی روستاییان، تنوع‌بخشی به اقتصاد و معیشت روستاییان، افزایش سطح درآمد و ارتقاء سطح بهره‌وری در روستاهای هدف، تثبیت جمعیت روستایی و ایجاد انگیزه برای بازگشت مهاجران روستایی است .

 

به گزارش ایسنا، آدرس سایت اینترنتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به آدرس www.bm-zanjan.ir  و سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی نیز  به نشانی www.abepi.ir  است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: