• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-686-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

معاون مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان:

تربیت دانشجوی علم‌محور و پویا، محور توسعه کشور است


معاون مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان، دانشجو را عنصر فعال دانشگاه خواند و گفت: تربیت دانشجوی علم‌محور و پویا، محور توسعه کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه‌ زنجان، محمود زمانی در مراسم جشن روز دانشجو که در مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: دانشجو، عنصر مهم دانشگاه، مساوی با جنبش مدرن و دارای روحیه انتقادگری است که سازندگان کشور در ابعاد مختلف به‌شمار می‌رود.

 

وی ضمن ارج نهادن به جایگاه دانشجو، بیان کرد: دانشگاه به‌عنوان یک ساختار علمی و اجتماعی، می‌تواند عنصر فعالی به نام دانشجو را در خود پرورش دهد و نقدهایی سازنده را در ابعاد مختلف ایجاد کند.

 

این مسئول اشتغال، اعتماد و امید به آینده را از دغدغه‌های جوان امروز برشمرد و گفت: علم، مطالعه پدیده‌های مادی این جهان با یک روش متفاوت است و یافته‌های علمی در خدمت زندگی بهتر بشر و پیشرفت جامعه قرار می‌گیرد.

 

معاون مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تصریح کرد: دانشجو با حرکت بر مدار علم، می‌تواند جامعه را به سمت توسعه به مفهوم عام برساند و دانشجو برای اینکه دانشجوی پویا به بار بیاورد، باید با صنعت ارتباط داشته باشد.

 

وی یادآور شد: رویکرد امروز ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تربیت دانشجوی علم‌محور و پویا است که این امر با نگاه ساختارگرایانه دانشگاه تحقق می‌یابد.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که منابع خدادادی و سرمایه‌های بسیاری دارد که این سرمایه‌ها تنها متعلق به مسئولان، اساتید و سالخوردگان نیست، بلکه دانشجویان هم از آن سهم دارند.

 

حسن طغرانگار ادامه داد: ما در کشور همه منابع لازم برای توسعه را در اختیار داریم که تحقق آن نیازمند همت، عشق و انرژی است که همه این ویژگی‌ها در جوانان متمرکز است.

 

آزاده لیلاپرست، سرپرست مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان نیز در این مراسم بیان کرد: مهم‌ترین اساس یک دانشجو تسلط بر امور علمی و دانش‌افزایی است که دانشگاه به عنوان یک مرجع علمی می‌تواند آن‌ها را در مسیر درست هدایت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: