• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان خبر داد:

پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه تصفیه‌خانه سد کینه‌ورس


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تاکنون کارهای اجرایی پروژه تصفیه‌خانه کینه‌ورس 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا جزءقاسمی در بازدید از روند اجرایی پروژه تصفیه‌خانه سد کینه‌ورس ابهر با اشاره به جایگاه و نقش حیاتی آب در زندگی بشر، گفت: متاسفانه به دلیل تغییر اقلیم و کاهش بارندگی‌ها که استان زنجان را نیز شامل می‌شود، ذخیره‌سازی آب در پشت سدها معقول‌ترین شیوه برای تأمین آب شرب شهری است.

 

وی با اشاره به حسن نظر شورا و شهردار نسبت به سلامت شهروندان ابهری، اظهار کرد: تاکنون کارهای اجرایی پروژه تصفیه‌خانه کینه‌ورس 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم با روند کنونی آب سد را وارد شبکه آب شرب شهری کرده و از این پروژه در دهه‌فجر امسال بهره‌برداری به عمل آوریم.

 

این مسئول عنوان کرد: شبکه انتقال آب تا منطقه زره‌کوبان با 38 ایستگاه حوضچه به صورت آزمایشی انجام گرفته که از این مقدار آب خروجی تصفیه‌خانه 220 لیتر در ثانیه حق‌السهم ابهر و 180 لیتر بر ثانیه حق‌السهم خرم‌دره است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 25 میلیارد تومان برای احداث این تصفیه‌خانه هزینه شده است، ادامه داد: 25 کیلومتر نیز برای دو شهرستان لوله‌گذاری شده است.

 

این مسئول تصریح کرد: با توجه به هزینه بالای تولید آب شرب که تنها 40 درصد قیمت آن از طریق قبض‌های آب بازگشت دارد، باید در نحوه استفاده از آب شرب نهایت صرفه‌جویی و دقت به‌عمل آید تا از اسراف آب شرب جلوگیری شود.

 

در ادامه این بازدید، رئیس شورای اسلامی شهر ابهر نیز یادآور شد: علی‌رغم کمبود بارش‌ها و نزولات جوی، امسال شاهد قطعی آب در ابهر نبودیم و این مایه خرسندی است.

 

حجت‌الله عسگری با اشاره به تغییر شیوه‌های زندگی بشری از سنتی به ماشینی و نیاز مبرم به آب در جوامع انسانی، گفت: تصور زندگی بدون آب حتی برای لحظه‌ای محال است و حال که حیات انسان‌ها ارتباط مستقیمی با آب دارد و مهم‌ترین مشکل زندگی بشر در آینده بحران آب است باید با فرهنگ‌سازی شیوه استفاده کارآمد از آب را در زندگی مردم ترویج دهیم.

 

وی تاکید کرد: متقابلا مردم هم از مسئولان انتظار دارند تا در نحوه رساندن آب و ارائه خدمات به مردم بهترین شیوه‌ها را اعمال کند.

 

این مسئول ادامه داد: برای کسری اعتبارات می‌توان با ایجاد ارتباط با وزارتخانه و پیگیری‌های مستمر قسمتی از هزینه‌ها را جبران کرد و شورا و شهرداری نیز در همین راستا همه همت خود را به‌کار خواهد بست.

 

برچسب‌ها: زنجان، ابهر، آب و فاضلاب، علیرضا جز قاسمی، حجت‌اله عسگری


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: