• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8314-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان اعلام کرد:

ثبت بیش از 12 هزار ولادت در هشت ماهه امسال


مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان گفت‌: بیش از 12 هزار ولادت در هشت ماهه امسال ثبت شده است.


سیدعلی شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تعداد کل واقعه ولادت ثبت شده در هشت ماهه امسال در استان زنجان برابر با ۱۲ هزار و ۶۷۱ واقعه بوده است و تعداد ولادت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع در هشت ماهه امسال برابر با ۱۲ هزار و ۶۱۲ واقعه بوده و درصد ثبت در مهلت به ثبت تا یکسال برای 99.72 درصد است.


وی با اشاره به تعداد ولادت ثبت شده در مهلت قانونی در هشت ماهه امسال، افزود: این تعداد برابر با ۱۲ هزار و ۵۷۷ واقعه است. همچنین تعداد ولادت ثبت‌ شده روزانه در هشت ماهه امسال به طور متوسط برابر با ۵۲ مورد واقعه ولادت بوده که به طور تقریبی در هر یک ساعت دو واقعه ولادت به ثبت رسیده است.


این مسئول ادامه داد: تعداد موالید پسر در هشت ماهه امسال برابر با ۶ هزار و ۵۶۲ واقعه بوده و تعداد موالید دختر در هشت ماهه امسال برابر با ۶ هزار و ۱۰۹ واقعه بوده است و نسبت جنسی پسر به دختر برابر با ۱۰۷ است و این بدان معنی است که به ازای ثبت تولد هر ۱۰۰ دختر، تولد ۱۰۷ پسر در استان زنجان به ثبت رسیده است.


شفیعی با اشاره به اینکه وفات جاری ثبت شده استان زنجان در هشت ماهه امسال، شامل ۳ هزار و ۲۵۳ مورد بوده است، تصریح کرد: تعداد فوت ثبت‌ شده تا یکسال پس از وقوع در هشت ماهه امسال برابر با ۳ هزار و ۲۹۹ واقعه بوده و درصد ثبت در مهلت به ثبت تا یکسال برابر ۵۸ درصد است.


وی یادآور شد: تعداد فوت ثبت‌شده در مهلت قانونی در هشت ماهه امسال برابر با ۳ هزار و ۲۸۴ واقعه است و تعداد فوت جاری ثبت‌شده روزانه در هشت ماهه امسال به طور متوسط برابر با ۱۳ مورد واقعه وفات بوده که به طور تقریبی در هر دو ساعت یک واقعه وفات به ثبت رسیده است.


مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان خاطرنشان کرد: بیماری‌های عروقی با 39.72 درصد، بیماری‌های سرطانی و تومورها 12.11 درصد و حوادث غیرعمد با 8.21 درصد از کل مرگ و میر سه عامل عمده مرگ‌ها در استان زنجان طی هشت ماهه گذشته از سال‌جاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: