• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان:

۲۵ پروژه از مصوبات سفر دولت در استان نیمه‌تمام است


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: ۲۵ پروژه از مصوبات سفر هیئت دولت در استان نیمه‌تمام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی عصر امروز در نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و به میزبانی استانداری زنجان برگزار شد، اظهار کرد: استان زنجان ۸ شهرستان، ۲۱ شهر، ۱۷ بخش و ۹۲۶ آبادی دارای سکنه است.

 

این مسئول ادامه داد: نسبت جمعیت شهری به روستایی زنجان ۶۷.۲ درصد به ۳۸.۲ درصد به نفع جمعیت روستایی در مقایسه با میانگین جمعیت روستایی کشور است.

 

وی افزود: شهرداری زنجان رتبه ۱۱، شهرداری ابهر رتبه ۸ و مابقی شهرداری‌ها رتبه‌هایی با درجه پایین‌تر تا یک و دو است و شهرداری زنجان در سال ۱۳۰۵ تاسیس شده و ۹۲ سال قدمت دارد و آخرین شهرداری در نیک‌پی در سال ۱۳۹۰ افتتاح شده است.

 

سلطانی با اشاره به بودجه عمرانی، تصریح کرد: بودجه عمرانی استان در سال‌جاری ۲۰۰ میلیارد تومان و بودجه جاری ۲۰۲ میلیارد تومان است و در شهرداری زنجان، ۱۸۳۰ پست و ۴۳۸ کارمند رسمی و پیمانی و ۲۹۴۳ نیروی قراردادی و شرکتی فعالیت دارند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان یادآور شد: ۳۳۱ هزار نفر از جمعیت روستایی استان تحت پوشش دهیاری‌ها هستند که ۹۷ درصد این جمعیت را شامل می‌شود. همچنین تا سال ۹۲ تعداد ۵۰۱ دهیاری در استان وجود داشت که حال این تعداد به ۱۵۴ مورد رسیده است.

 

وی اظهار کرد: بعد از سال ۹۵، اعتبارات خوبی برای دهیاری‌ها در نظر گرفته شده و امسال ۳۴ میلیارد تومان از محل تبصره‌های مالیات بر ارزش‌افزوده به دهیاری‌ها اختصاص یافته است.

 

این مسئول با اشاره به اعتبارات سوخت، گفت: با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۳۲۰۰ میلیارد تومان به منظور ارتقا و آبادانی در نظر گرفته شده است.

 

سلطانی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان زنجان، عنوان کرد: در این سفر ۷۲ پروژه مصوب شد که تاکنون ۴۷ پروژه به اتمام رسیده و ۲۵ پروژه باقی‌مانده که ۳۳۵ میلیارد تومان بودجه این مصوبات بود که ۶۰ درصد آن تخصیص یافته و ۱۳۲ میلیارد تومان آن به صورت مطالبه استان است و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است که تعهد دولت در استان به پایان برسد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ۱۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام از سال‌های قبل در استان وجود دارد که ۴۲۹ مورد آن احداثی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: