• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسئول بسبج دانشجویی استان زنجان:

جنبش دانشجویی نباید رسالت حقیقی خود را فراموش کند


مسئول بسبج دانشجویی استان زنجان گفت: دانشجو ۱۰ رسالت بر عهده دارد و نباید رسالت حقیقی خود را که همان پاسداری از انقلاب است را فراموش کند.

 

ابوالفضل صابری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در فضای کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، استکبارستیزی، آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری همواره از رسالت‌های اصلی دانشجو بوده‌است.

 

وی افزود: مقابله با جنگ‌نرم یکی از وظایف مهم دانشجو در عرصه کنونی به‌شمار می‌آید. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ماهیت مبارزه دانشجویان در استکبارستیزی بوده و پس از پیروزی انقلاب، این رسالت در جبهه‌های جنگ تحمیلی دنبال شد و امروز این رسالت در جبهه جنگ‌نرم است که در این جنگ، سبک زندگی، بنیان خانواده و مباحث فرهنگی مورد هدف دشمنان قرار دارد.

 

صابری به رسالت دوم دانشجویان اشاره کرد و گفت: حضور قوی در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن عرصه دیگر در رسالت دانشجو به‌شمار می‌آید که این عرصه از اهمیت به‌سزایی برخوردار است؛ چرا که برای پیروزی و پایداری در این عرصه نیازمند علم هستیم که توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان، در اولویت توجه قرار دارند.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان در ادامه به سایر رسالت‌های دانشجو اشاره کرد و افزود: هوشیاری و حسب موقعیت عمل کردن، کسب قدرت تحلیل سیاسی، تعمیق بخشیدن به معرفت دینی، حس تقویت اعتماد به‌نفس و جدیت و حساسیت نسبت به مباحث پیرامونی، از دیگر رسالت‌های دانشجو در مقطع کنونی کشور و انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آید.

 

صابری یادآور شد: امروز دشمن بر روی گرفتن عزت ملی از جوانان، تمرکز کرده‌ است اما با تقویت اعتماد به‌نفس می‌توان به مقابله با دشمن پرداخت. همچنین یک دانشجو باید نسبت به مباحث پیرامونی خود جدیت و حساسیت داشته باشد و در هر جایی که نسبت به هوشیاری‌سازی مردم درباره مسایل اساسی کشور نیاز بوده، وارده شده و به مردم آگاهی دهد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: استکبار جهانی همواره به دنبال نشان دادن دین‌گریز بودن دانشگاه‌های کشور بوده‌ است اما دانشگاه‌های ما هر چه دارند از تعهد در کنار تخصص بوده ‌است که شهدای هسته‌ای و دانشجو، نمود بارز این ادعا هستند، در نتیجه باید جنبش دانشجویی با معرفت دینی همواره در صدد شناخت اسلام و ارائه درست آن به دانشجویان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: