• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد:

بی‌مسئولیتی نسبت به انقلاب، یعنی بروز مشکلات مختلف در کشور


استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر همه مسئولان به تکلیف و وظایف خود در قبال انقلاب عمل می‌کردند، امروز دچار مشکلات مختلف در کشور نمی‌شدیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری در مراسم گرامی‌داشت اولین سالگرد رحلت عالم ربانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوطاهر موسوی علوی که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اولین پذیرایی در مراسم عالم مجاهد «حسرت» است، در قرآن کریم سوره نساء آیه ۶۹ خداوند متعال فضیلت‌های عالم مجاهد و با تقوا را فرموده‌اند.

 

وی افزود: این آیه از سوره نساء جایگاه بسیار ویژه‌ای در قرآن دارد که انسان را با خود به چالش می‌کشاند، در این آیه خداوند درجات بهشت و بندگانی که با توجه به جایگاه‌شان در این درجات ساکن می‌شوند معرفی کرده که می‌توان به انبیا، ائمه‌اطهار (ع)، علما، شهدا و مجاهدین الی الله اشاره کرد.

 

ماندگاری تصریح کرد: اهل فهم در بالاترین درجات بهشت قرار گرفته‌اند؛ این افراد کسانی هستند که نخست خود فهمیده و بعد این درک را به دیگران تسری داده‌اند، امام راحل مصداق بارز این درجه هستند؛ چراکه ایشان چهل سال پیش، مردم را بیدار کرد. انقلاب اسلامی به مردم فهم داد و آنان را عاشق خداوند و اهل‌بیت (ع) کرد.

 

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه یادآورشد: میزان فهم در روز قیامت درجه محسوب می‌شود، کسی که به علمش عمل می‌کند در درجه بعد بهشت قرار می‌گیرد.

 

ماندگاری افزود: هرکس در زندگی از اعتقادات خود نگه‌داری کند هرگز واجباتش ترک نخواهد شد؛ مردم‌داری یکی از واجبات دینی به‌شمار می‌آید که استاد علوی هرگز از آن کوتاهی نمی‌کرد.  هرکس در عمل به واجباتش کوتاهی کند بسیار زیان کرده است، و بالعکس کسی که مراقب باشد قدم در محرمات نمی‌گذارد، زیرا خدا را ناظر بر اعمال خود می‌بیند و همواره در برابر مصیبت‌ها صبر پیشه می‌کند.

 

ماندگاری تصریح کرد: انسان اگر با ولایت باشد زندگی آرامی خواهد داشت، در غیر این همچون کلاف سر در گم خواهد بود؛ انسان اگر می‌خواهد اهل نجات باشد باید با علما، متقین و مجاهد باشد.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را در پیش رو قرار داریم. اگر همه مسئولان به تکلیف و وظایف خود در قبال انقلاب عمل می‌کردند امروز دچار مشکلات مختلف در کشور نمی‌شدیم.   آنانی که در برابر مشکلات کم آورده‌اند، خدا را در زندگی خود ندارند؛ چراکه اگر خدا را داشتند کم نمی‌آوردند.

   

ماندگاری یادآور شد: امروز کشور نیاز به افراد بی‌تفاوت و اهل احتیاط ندارد، بلکه امروز بیش از هر زمان دیگر کشور نیازمند افرادی است که به مردم بصیرت، دشمن‌شناسی و هوشیاری در برابر فتنه و دشمنی‌ها بدهد و مردم را نسبت به انقلاب، روشن و امیدوار کند.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی چهل سال با دشمنان داخلی و بیرونی جنگیده است و پس از گذشت چهل سال روی پای خود ایستاده است و با مشکلات پیش‌رو نیز با همت مسئولان و مردم مقابله خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: