• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2985-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

دانشجو چشم بیدار جامعه است

 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: قشر دانشجو به‌عنوان چشم بیدار و فرهیخته جامعه بوده و باید با علم و دانش خود باعث آبادانی کشور شود.

 

کامران جعفری در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به فرا رسیدن روز دانشجو و تبریک این روز به دانشجویان که نقطه قوت و امید جامعه هستند، اظهار کرد: تجربه به دست آمده نشان داده است که با اعتماد به جمعیت‌های دانشجویی می‌توان به جایگاهی رسید که بسیاری آن را باور نداشته‌اند، لذا اعتماد به دانشجویان باید در بین همه مسئولان نهادینه شود.

 

وی تصریح‌کرد: استفاده از توان دانشجویان همواره نتیجه مثبت داشته است، به گونه‌ای که هر زمان از این توان استفاده شده، نتیجه دلخواه حاصل شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه تجربه به دست آمده نشان داده است که با اعتماد به جمعیت‌های دانشجویی می‌توان به جایگاهی رسید که بسیاری آن را باور نداشته‌اند، اظهار کرد: امروز نیاز کشور، مهارت و دانش است و دانشجویان نیز باید اولویت نخست خود را به کسب علم و مهارت معطوف کنند، لذا برای رسیدن به اهداف مورد نظر، به دانشجویان توصیه می‌شود اجازه ندهند که محیط‌های دانشگاهی به رکود برسد.

 

وی عنوان کرد: باید اولویت نخست دانشجویان، کسب علم و مهارت بوده و نباید این اولویت تغییر کند، البته باید تاکید کرد که این به معنای مخالفت با سایر فعالیت‌ها در دانشگاه نیست.

 

جعفری با اشاره به اینکه روحیه استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و ستم دانشجویان، دلیل نا‌م‌گذاری این روز بوده است، یادآور شد: 16 آذر روز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد، از سوی دانشگاهیان است و با توجه به اینکه دانشجویان، اقشاری فهیم در جامعه هستند که با داشتن قوه نقادانه باید فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را به صورت موشکافانه و در چارچوب قانون بررسی و تحلیل کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه‌ها از جمله مهم‌ترین و حساس‌ترین مراکزی هستند که نقش عمده در استقلال کشور را دارند، خاطرنشان کرد: اکثر مدیران جامعه از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز تعلیم و تربیت انتخاب می‌شوند، از این‌رو این مراکز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: