• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

دانشجوی انقلابی باید به انقلاب پایبند باشد


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دانشجوی انقلابی کسی است که به مبانی دینی و ارزش‌های اساسی انقلاب پایبند باشد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: علم در اسلام جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. از منظر امام علی (ع) جامعه‌ای که در آن علم و معرفت رشد کند آن جامعه توانمند و مقتدر خواهد بود.


وی افزود: مجاهد فی سبیل‌الله و اهل علم دو گروه نزدیک به مقام و منزلت انبیا در قیامت هستند، در زمان پیامبر اسلام (ص) هیچ انسان شریفی به منزلت پیامبر اکرم (ص) نمی‌رسید، در نتیجه انسان عالم در مقابل انسان غیرعالم نیز از چنین مقامی برخوردار است.


آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: علم جهت‌دار یعنی برای رضای خدا فرا گرفته شود و بدان عمل کند و فرد برای رضای خداوند نیز به سایر افراد یاد دهد که این علم، علم معرفت‌زا و باتقوا خواهد بود که این شخص هم بر روی زمین و هم در ملکوت آسمان جایگاه والایی خواهد داشت.


امام جمعه زنجان در ادامه به مناسبت‌های هفته پیش رو اشاره کرد و افزود: ۱۶ آذر روز دانشجو نام‌گذاری شده است؛ امام راحل دانشجو را ذخیره ملت معرفی کردند، منشا تمام گرفتاری یک کشور از دانشگاه و حوزه‌های علمیه است و منشا سعادت مادی و معنوی نیز از دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است.


آیت‌الله خاتمی یادآور شد: جنبش دانشجویی از سال ۱۳۳۲ با ماهیت کفرستیزی، استبدادستیزی و استعمارستیزی شروع شد و در ادامه سه دانشجو توسط گارد شاهنشاهی در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.


وی تصریح کرد: دانشجو باید پایبند استقلال کشور باشد، دانشجو باید بصیریت سیاسی، بصیرت‌مند و دشمن‌شناس باشد و دانشجوی انقلابی باید تقوای دینی و تقوای سیاسی داشته باشد.


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان   خاطرنشان کرد: ۱۸ آذرماه سال ۷۲ سالروز ارتحال آیت‌الله گلپایگانی، ۱۸ آذر ۱۹۱۷ میلادی اشغال سرزمین‌های فلسطین توسط نیروهای انگلیسی است. در   ۱۸ آذرماه سال ۶۰ نیز نمازجمعه ایران توسط دشمنان نظام بمباران شد.


آیت‌الله خاتمی افزود: ۱۹ آذرماه سال ۶۳ به فرمان امام راحل، شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان قرارگاه مقدم و فرماندهی مهندسی فرهنگی نظام اسلامی تشکیل شد، ۱۹ آذرماه ۱۹۴۸ میلادی از سوی سازمان ملل با موضوع حقوق بشر به تصویب رسید   و در آذر سال ۶۰ شهید محراب آیت‌الله دستغیب به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: