• یکشنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

نباید فقط به فکر مشاغل دولتی باشیم


فرماندار شهرستان زنجان گفت: نباید فقط به فکر مشاغل دولتی باشیم.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا عسگری عصر دیروز در ستاد ساماندهی امور جوانان، با بیان اینکه هیچ‌کس منکر مشکلات موجود در  سطح جامعه نیست، اظهار کرد: مشکلاتی وجود دارد اما برای رفع آنها، مقالات علمی متعددی منتشر شده و شاهد خروجی‌های مثبتی هستیم. پس آنقدرها هم وضعیت بد نیست؛ چرا که اگر بود شاهد موفقیت‌های مختلف در حوزه‌های متعدد نبودیم.


این مسئول با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات جوانان، اشتغال است، ادامه داد: وقتی صحبت از اشتغال می‌شود، عموما اشتغال در حوزه دولت مطرح می‌شود، در حالی که نباید چنین نباشد و فقط به اشتغال‌زایی در حوزه دولت بیندیشیم.


وی افزود: نباید اجازه دهیم که مشکلات پیش بیاید سپس به راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات فکر کنیم. ضروری است که در تدوین سند استانی، برخی شاخص‌های استانی را لحاظ کرده و مورد نظر قرار دهیم.


عسگری همچنین با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌های مختلف در سطح استان، تصریح کرد: برای تدوین سند باید زودتر اقدام کنیم چون تا چشم بر هم بزنیم، سال 1400 از راه رسیده است.


در ادامه، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: حدود 3 درصد از جمعیت جوان استان زنجان، فشار خون بالا دارند.


پرویز قزلباش با اشاره به اینکه 20 درصد از جمعیت استان زنجان را جوانان 18 تا 29 ساله تشکیل می‌دهند، اظهارکرد: 89.4 درصد از جمعیت جوانان استان زنجان در سامانه «سیب» پرونده تشکیل داده‌اند که 98 هزار نفر مرد و 90 هزار و 469 نفر زن را شامل می‌شود.


این مسئول با اشاره به اینکه در مجموع 80.9 درصد مرد و 87.94 درصد زن یک بار از سیستم سلامت خدمات دریافت کرده‌اند، ادامه داد: 2.96 درصد از گروه سنی 18 تا 24 سال فشار خون بالا دارند و استان زنجان، رتبه 24 کشوری را دارد.


وی با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت فعالیت فیزیکی در استان زنجان مطلوب است، افزود: آمار کشوری در این زمینه چندان مطلوب نیست. همچنین 4.4 درصد از جمعیت استان دخانیات مصرف می کنند و بر این اساس، استان در بحث کشوری وضعیت خوبی ندارد. تاسف‌بارتر اینکه ترویج مصرف قلیان در این حوزه موثر بوده است.


قزلباش با اشاره به اینکه هر بار مصرف قلیان، با مصرف 100 نخ سیگار برابری می‌کند، تصریح کرد: حتی کسی که در معرض دود قلیان است نیز گویی 5 نخ سیگار استعمال کرده است. این در حالی است که نسبت مصرف سیگار بین آقا و خانم در سطح کشور، 21 به یک است ولی در مصرف قلیان این نسبت تقریبا معادل 2.5 به 2 است.


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: بالا بودن میزان مصرف نمک در استان، همچنین بالا بودن سرانه سرطان معده بین آقایان و پایین بودن مصرف ماهی، از دیگر موضوعات هشداردهنده سلامت در استان به‌شمار می‌رود. البته در رابطه با چربی خون و مصرف سبزی وضعیت خوبی داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: