• یکشنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

اولویت توزیع لوله‌های آب دپو شده با شهرستان خدابنده است


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: اولویت توزیع لوله‌های آب دپو شده با شهرستان خدابنده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری در سیزدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان، با تشریح وضعیت و مشخصات لوله‌های سد تالوار، اظهار کرد: با احداث این سد، قرار بود لوله‌ها برای آبیاری مورد استفاده قرار گیرد که به دلیل عدم تحقق پیش‌بینی وزارت نیرو و تامین آب برای پایاب، لوله‌ها مورد استفاده قرار نگرفت و دپو شد.


وی با بیان اینکه به محض اطلاع از عدم تخصیص آب به پایاب، قرار شد تا این لوله‌ها برای طرح‌های دیگر استان استفاده شود، افزود: مکاتباتی در این زمینه با استاندار، ستاد اقتصاد مقاومتی و دیوان محاسبات انجام شد که نظر دیوان بر فروش این لوله‌ها بود.


این مسئول ادامه داد: تغییرات کیفی قابل ملاحظه‌ای در لوله‌ها به وجود نیامده می‌توان از بخش عمده‌ای از این لوله‌ها استفاده کرد. استفاده این لوله‌ها در طرح‌های دیگر به صرفه‌تر از فروش آن‌ها بود که در نهایت مورد توافق دیوان محاسبات کشور نیز با ادله ارائه شده، قرار گرفت.


جعفری با اشاره به محل دپوی لوله‌ها، تصریح کرد: 591 کیلومتر طول این لوله‌ها است که در زمینی به مساحت یک هکتار در ظهرستان خدابنده نگه‌داری می‌شود و اولویت اول توزیع شهرستان خدابنده است تا در طرح‌های این شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: 219 کیلومتر از این لوله‌ها در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری قرار می‌گیرد و مابقی در شهرستان‌های دیگر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد لازم به ذکر است که این لوله‌ها به مدت پنج سال است که دپو شده است و اگر تا دو سال آینده استفاده نشود، فرسوده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: