• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-485-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه احزاب استان زنجان عنوان‌ کرد:

فعالیت ۴۷ حزب در استان زنجان


رئیس خانه احزاب استان زنجان گفت: احزاب واسط دولت و مردم‌‌اند و ۴۷ حزب و گرایش در زنجان وجود دارد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسن کریمیان عصر دیروز در نشست هم‌اندیشی با احزاب و فعالان سیاسی استان، اظهار کرد: خانه احزاب فعالیت مجدد خود را از سال گذشته  آغاز کرد و در استان ۴۷ حزب و گرایش وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه ۴۳ مورد از احزاب فعال و نیمه‌فعال هستند، خاطرنشان کرد: ۲۴ حزب اصلاح‌طلب، ۱۶ حزب اصولگرا و سه حزب در حوزه اعتدال فعالیت می‌کنند.


این مسئول، کمبود بودجه را یکی از مشکلات خانه احزاب برشمرد و گفت: مشکلات عدیده‌ای بین مسئولان و احزاب وجود دارد و هر کس وارد حزب شده، امکان رشد او در ادارات دشوار شده است.


رئیس خانه احزاب استان زنجان با اشاره به اینکه وزارت کشور پروانه برای فعالیت حزب صادر می‌کند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس و رئیس‌جمهور باید از بدنه احزاب انتخاب شوند تا مشکلات را بشناسند و پاسخ‌گوی اقشار مختلف  مردم باشند. احزاب واسط بین مردم و دولت‌اند.


عضو شورای مرکزی مجمع دانشگاهیان و فرهنگیان استان زنجان نیز در ادامه این جلسه، اظهار کرد: هر کس که وارد حزبی شده، در راستای اهداف ملی بها می‌دهد. از سال ۹۲ که به صندوق‌های رای اعتماد کردیم این اعتماد و باور مردم سرد شد و فضای احزاب در کشور به خوبی مدیریت نشد.


مجید نظری با اشاره به اینکه احزاب هم باید مدافع دولت مستقر و هم منتقد باشند، تصریح کرد: این در حالی است که فضای تخریب و تهمت بیشتر شده، در حالی که وجود احزاب باید مانع فضای تهمت و تخریب بین روشنفکران و شبه روشنفکران شود.


نظری، به استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دانشگاهیان در کارهای اجرایی و مشاوره‌ای تاکید کرد و گفت: باید زنجان را مجمع استانی ببینیم و اگر نتوانیم استانی فکر کنیم، نمی‌توانیم ملی بیندیشیم.


وی با اشاره به اینکه زنجان در بین کشورهای عضو اکو به عنوان شهری پیشرو معرفی شده است، خاطرنشان کرد: در توسعه شهری باید به ملاحظات زیست‌محیطی توجه شود. زیتون و سرب و روی برندهای استان هستند و باید از پتانسیل‌های معدنی و کشاورزی به نحو مطلوب استفاده شود.


این مسئول بر توجه به دغدغه‌های فرهنگیان به‌ویژه در حوزه معیشت تاکید کرد و افزود: نباید خواسته‌های صنفی فرهنگیان، سیاسی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: