• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-3814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

پرداخت مطالبات مراکز علمی‌کاربردی به جد پیگیری می‌شود


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: پرداخت مطالبات مراکز علمی‌کاربردی بابت پذیرش دانشجویان فرزند شهدا و ایثارگر به جد پیگیری می‌شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی کاظمی صبح امروز در نشست ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان که به میزبانی سالن شهید شهریاری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، با بیان این‌که در خصوص احقاق حقوق دانشجویان فرزند خانواده‌های شهدا و ایثارگر، دغدغه‌ای در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی نداریم، اظهار کرد: طی دو سال اخیر، شهریه دانشجویان فرزند شهدا و ایثارگر به صورت کامل پرداخت نشده و همین امر باعث شده است که مراکز علمی‌کابردی مطالباتی داشته باشند. این مسئله حتما پیگیری و کارشناسی خواهد شد، البته بیشترین مطالبه مربوط به جهاددانشگاهی زنجان است.


این مسئول ادامه داد: پرداخت مطالبات مربوط به خانواده‌های شهید و ایثارگر هرگز نمی‌سوزد. این مطالبات، حق دانشگاه‌ها است و اعتبار مربوطه حتما باید از تهران جذب شود. در این راستا، بهتر است دانشگاه‌هایی که بیشترین دیون را دارند، راه‌کارهایی ارائه دهند.


وی با تاکید بر این‌که با تعطیل شدن مراکز علمی‌کاربردی، دریافت مطالبات‌شان، منتفی نمی‌شود، افزود: متاسفانه عده‌ای اذعان کرده‌اند که بنیاد شهید، ترمز ادامه خدمت‌رسانی به دانشجویان فرزند شهید و ایثارگر است، در حالی که وضعیت موجود، کشوری است و بنیاد شهید استان زنجان حتی حاضر است املاک خود را بفروشد تا مطالبات دانشگاه‌ها پرداخت شود.


کاظمی تصریح کرد: بنیاد شهید برای ارتقای توانمندی ایثارگران، پرداخت شهریه‌ها و کمک‌شهریه‌ها و مسائلی از این دست ، آیین‌نامه‌هایی دارد و شرایط کنونی می‌طلبد که دولت را درک و همراهی کنیم. همچنین در خصوص تحصیل رایگان و نیمه‌رایگان برای خانواده‌های شهدا و ایثارگر، بین جوانان جویای نام و آن عده از بازنشستگان ایثارگری که فقط برای دریافت مدرک و گذران اوقات خانه‌نشینی خود ادامه تحصیل می‌دهند، اولویت باید با جوانان باشد.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با تاکید بر این‌که دانشگاه علمی‌کاربردی باید در خیلی از حوزه‌ها ورود کند، یادآور شد: جای خالی دانشگاه علمی‌کاربردی در بسیاری از حوزه‌ها، خیلی وقت بود که احساس می‌شد. علاوه بر این، امروز با ازدیاد مدارک و نبود مهارت کافی بین جوانان مواجه هستیم و علمی‌کاربردی می‌تواند در این راستا اقدامات مثمرثمری انجام دهد، این‌که همه ایثارگران به مشاغل دولتی بروند اتفاق نمی‌افتد. باید به مشاغل غیردولتی و کارآفرینی روی بیاوریم و تعریف‌مان از شغل متفاوت باشد.


وی با اشاره به این‌که از حامیان دانشگاه علمی‌کاربردی هستیم، افزود: باید به دانشگاه کمک کنیم. تا زمانی که پرداخت شهریه دانشجویان فرزند شهدا و ایثارگر به صورت استانی صورت می‌گرفت، مبالغ با اولویت‌بندی و مرتب پرداخت می‌شد. در حال حاضر نیز دو سال است که مطالبات مراکز پرداخت نشده است و این مسئله باید به جد پیگیری شود.


کاظمی در ادامه با بیان این‌که برنامه‌های فرهنگی باید روز به روز در دانشگاه‌ها تقویت شود، تاکید کرد: باید ایثار اجتماعی را موضوع درس‌مان کنیم و ببینیم چه چیزهایی فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت می‌کند. خون شهدا هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود. هر چه نظام دارد به برکت خون شهدا است و به کوری چشم دشمنان در آستانه چهل سالگی، چله فاتحان را جشن می‌گیریم.


این مسئول خاطرنشان کرد: مراکز طلبکار کمی صبر کنند تا مشکلات مالی موجود حل شود. این به معنای ایثار اجتماعی است. ایثار نیز مقوله‌ای است که همیشه جاری است و باعث می‌شود که راه شهیدان همیشه ادامه داشته باشد. همان‌طور که مردم در حماسه 9 دی، بصیرت، آگاهی و وفاداری خود را به نظام ثابت کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: