• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-3291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نارضایتی مردم خرم‌دره از قرارگیری در اقلیم 2 گاز


قرارگیری شهرستان خرم‌دره در اقلیم 2 گاز سبب شده است شهروندان، گازبهای بیشتری بپردازند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یکی از موضوعاتی که در نرخ گاز مصرفی تاثیرگذار است، موضوع اقلیم‌بندی است که مصوبه هیئت وزیران گازبهای مصرفی در پنج اقلیم تقسیم‌بندی و محاسبه می‌شود و بر این اساس بیشتر مناطق استان زنجان در اقلیم یک واقع شده است.


اما یکی از مشکلاتی که با سرد شدن هوا و روشن شدن بخاری‌‌ها در طی چند سال گذشته مردم خرم‌دره را رنج می‌دهد، قرارگیری خرم‌دره در اقلیم 2 است، این در حالی است که شهرستان ابهر که تنها چند کیلومتر با خرم‌دره فاصله دارد و خرم‌دره در دل این شهرستان واقع شده است، در بحث اقلیم‌بندی در اقلیم یک قرار دارد.


در همین رابطه مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اظهار کرد: با مطرح شدن موضوع هدفمندی یارانه‌ها علاوه بر پلکانی شدن محاسبه نرخ گاز، موضوع اقلیم‌بندی نیز مطرح شد.


موسی احمدلو با بیان اینکه اقلیم‌بندی را شرکت ملی گاز در سطح  کشور به پژوهشکده اقلیم‌شناسی سازمان هواشناسی واگذار کرده است، ادامه داد: نوع اقلیم خرم‌دره نیز از طریق این پژوهشکده اعلام شده است.


وی با تاکید بر اینکه اقلیم‌بندی همه شهرها و استان‌های کشور صورت گرفته و به شرکت گاز اعلام شده است، ادامه داد: صورتحساب‌ها نیز بر حسب ابلاغ اقلیم‌بندی صادر می‌شود.


احمدلو با اشاره به قرارگیری خرم‌دره در اقلیم 2، ادامه داد: برای حل این مشکل مکاتبات زیادی صورت گرفته است که اخیرا نیز قرار شد مکاتبه‌ای از طریق ستاد ملی شرکت گاز انجام دهیم که امیدواریم تجدیدنظر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: