• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-4014-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان زنجان عنوان کرد:

جای خالی هیئت‌های مذهبی در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی


رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان زنجان گفت: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در نظام اسلامی دارند اما جای آن‌ها در برنامه‌‌ریزی‌های فرهنگی خالی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نادر شامی در دیدار هیئت‌های مذهبی استان با استاندار زنجان اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی به عنوان اولین تشکل‌های دینی مردم‌نهاد، نقش مهمی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشتند که این نقش همزمان با آغاز امام راحل بیش از پیش نمایان شد.


وی با اشاره به اینکه خواستگاه قریب به اتفاق شهدا، مساجد و هیئت‌های مذهبی بود، بیان کرد: هر کجا که نظام اسلامی نیاز به نشان دادن قدرت خود داشته، هیئت‌های مذهبی در این امر پیشگام بودند.


این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان در فتنه 88 سعی داشتند تیشه به ریشه نظام بزنند، یادآور شد: هیئت‌های مذهبی در حماسه 9 دی با الگوگیری از امام حسین (ع) نسبت به معرفت‌افزایی عموم جامعه تلاش کردند.


رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان زنجان به مشکلات مالی هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: هیئت‌های مذهبی در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی استان زنجان، جایی ندارند.


رئیس کانون مداحان استان زنجان نیز در ادامه جلسه اظهار کرد: این کانون ساختمان مستقل و مناسبی ندارد و حتی برخی از آموزش‌های مداحان در خانه‌ها و بدون مجوز برگزار می‌شود.


علی‌اکبر نوربهمنی به مشکل بیمه مداحان اشاره کرد و افزود: مداحان باید از تقلیدهای کورکورانه بپرهیزند و داشتن علم قرآنی و ادعیه‌خوانی برای آن‌ها ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: