• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

بی‌ثباتی قیمتی، مشکلی برای تولیدکنندگان است


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: بی‌ثباتی قیمتی، مشکلی برای تولیدکنندگان است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی در دیدار فعالان حوزه صادرات و واردات استان با استاندار زنجان، اظهار کرد: بر اساس پایش محیط کسب و کار در استان زنجان، تامین مالی، بی‌ثباتی قیمتی و تامین مواد اولیه، از شاخص‌های نامطلوب بیان شده توسط فعالان اقتصادی استان  است.


این مسئول ادامه داد: قبلا با ۱۰ درصد مبلغ، واحدهای تولیدی می‌توانستند LC مدت‌دار دریافت کنند ولی در حال حاضر با ۱۲۰ درصد مبلغ و به صورت نقد این کار را انجام می‌دهند.


وی افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی به دلیل صف طولانی دریافت نرخ ارز از جانب بانک مرکزی، علاقه‌مند به خروج از صف انتظار و تامین ارز از بازار آزاد هستند. متاسفانه در حال حاضر فضای کسب و کار امنیتی شده و کالاهای ممنوعه راحت‌تر از ارز قابل دسترس است و در فضای امنیتی نمی‌توان به درستی کار کرد.


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان همچنین بر ایرادات موجود در رابطه با سهمیه‌بندی خاک روی و تعیین قیمت آن تاکید کرد.


در ادامه این جلسه، رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان نیز اظهار کرد: الزام عودت وجه حاصل از صادرات که به ارز نیمایی شناخته می‌شود، مشکلی برای صادرکنندگان در کشور و به تبع آن در استان زنجان است.


مهدی رنگ‌رونا ادامه داد: صادرکنندگانی می‌توانند ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند که در وهله اول صادرکننده عمده باشند و اینکه در خارج از کشور دفتر فروش داشته باشند.


وی افزود: صادرکننده صراف نیست که بتواند ارز را آنگونه که انتظار می‌رود وجه حاصل از صادرات را بازگرداند به همین دلیل باید تمهیداتی در این رابطه اندیشیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: