• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان:

احداث کمربندی شمالی شهر به عهده شهرداری نیست


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: احداث کمربندی شمالی شهر به عهده شهرداری نیست و نباید پرونده علیه ما تشکیل شود و در این بین متولی مربوطه باید پاسخ‌گو باشد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسماعیل دویران ظهر امروز در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان، با اشاره به مبحث کمربندی شمالی شهر، اظهار کرد: آنچه مسلم است، این است که موضوع کمربندی شمالی تنها به شهرداری مربوط نمی‌شود و این در حالی‌ است که صاحبان زمین برای ما اجرائیه گرفته‌اند. در کمربندی شمالی، راه و شهرسازی نیز مسئولیت دارد و باید امور مربوطه را انجام دهد.


وی ادامه داد: اینکه در آنجا برای شهرداری اجرائیه صادر شود، درست نیست و طی چند روز گذشته، جلوی خروج 3 تا 4 میلیارد تومان را گرفته‌ایم؛ در واقع درست است که در طرح تفصیلی شهر، کمربندی شمالی پیش‌بینی شده، اما مراجع قضایی دقت کنند که احداث کمربندی شمالی شهر به عهده شهرداری نیست و نباید پرونده علیه ما تشکیل شود و در این بین متولی مربوطه باید پاسخ‌گو باشد.


دویران با تاکید بر اینکه در این حوزه، واحد حقوقی شهرداری نیز آن‌چنان فعال نیست، تصریح کرد: واحد حقوقی باید مراقب باشد که به خاطر موضوع کمربندی شمالی علیه شهرداری پرونده تشکیل نشود. چون گاهی اوقات، آرایی که علیه شهرداری صادر می‌شود، موجب بسته شدن حساب شهرداری می‌شود که در آن صورت با چالش مواجه خواهیم شد.


وی همچنین خاطرنشان کرد: وضعیت آسفالت به‌ویژه در کمربندی شمالی اصلا خوب نیست و حفاری‌های نواری موجب شده است که مردم دچار مشکل شوند. از همین‌ رو درخواست داریم که شهرداری این وضعیت را سر و سامان دهد.


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه افزود: در‌ خصوص طرح سبزه‌میدان، با توجه به پیگیری‌هایی که اوایل آذرماه انجام شد، قرار بود که نقشه‌های فاز یک تا اواخر آذر آماده شود اما این اتفاق رخ نداده است؛ در عین حال مصوبه کمیسیون ماده پنج نیز ابلاغ نشده است، از همین‌ رو از استاندار می‌خواهیم که این مصوبه را هرچه زودتر به شهرداری ابلاغ کند تا به مشکل برنخوریم.


وی ادامه داد: در دست بودن نقشه‌ها برای انجام مناقصه این طرح ضروری است، با این حال حوزه شهرسازی عنوان کرده است که تا آخر دی‌ماه این نقشه‌ها را ارائه خواهد کرد؛ در واقع اگر نتوانیم امسال این را به فرآیند مناقصه بگذاریم، بدون شک سال آینده دچار چالش جدی خواهیم شد، پس بهتر است که هرچه زودتر اقدامات لازم صورت پذیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: