• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد:

تاثیر مثبت تقویت اتاق بازرگانی بر تقویت اقتصاد استان


رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: تقویت اتاق بازرگانی و سایر اتاق‌ها بر تقویت اقتصاد استان تاثیر مثبت دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی، عصر دیروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش ‌خصوصی‌، با اشاره به انتخابات آتی اتاق بازرگانی، اظهار کرد: اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف جزو ارکان اقتصادی استان هستند که تقویت این سه اتاق بر تقویت اقتصاد استان تاثیر دارد و تاکنون فراخوان‌ انتخابات اتاق بازرگانی انجام شده و ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

 

این مسئول با اشاره به قانون سخت و زیان‌آور، ادامه داد: حجم بازنشستگی در استان زنجان به دلیل قانون سخت و زیان‌آور نسبت به میانگین کشور رقم بالایی است و با میانگین کشوری هم‌خوانی ندارد.

 

وی افزود: در اجرای این قانون علاوه ‌بر مشکلاتی که متوجه واحدهای تولیدی است، دولت هم متضرر می‌شود و اجرای صحیح این قانون مطالبه بخش خصوصی استان است؛ چراکه مشاهده شده برخی کارگران پس از بازنشستگی توسط این قانون در واحدهای دیگری بدون بیمه مشغول به کار می‌شوند که به اشتغال جامعه آسیب وارد می‌شود.

 

جمیلی تصریح کرد: شرایط کار با فناوری‌ و تکنولوژی جدید تغییر می‌کند ولی قانون با تغییرات مطابق نیست و این تغییرات در پایش‌ها مدنظر قرار نمی‌گیرد که مشکلاتی را برای کارفرمایان ایجاد می‌کند.

 

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه فرصت دو ساله‌ای برای حذف شرایط سخت و زیان‌آور واحدها پیش‌بینی شده است، یادآور شد: با وجود این فرصت شاهد آن هستیم که بسیاری از احکام بدوی و تجدیدنظر در چند ماه صادر شده است که خلاف قانون است. همچنین انتظار می‌رود در زمان بازرسی، کارفرما در محل حضور داشته باشد و فرم‌ها به مهر و امضای کارفرما برسد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی آمادگی دارد موسسه یا شرکتی را ایجاد کند که مجهز به به‌روزترین لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی باشد تا نتایج گزارش‌های سخت ‌و زیان‌آور راستی‌آزمایی شود و هیچ‌ منع قانونی در این مورد برای اتاق بازرگانی وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: