• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-4691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

شهردار خرم‌دره:

نام‌گذاری معابر به نام شهدا، ترویج فرهنگ ایثار را به دنبال دارد


شهردار خرم‌دره گفت: نام‌گذاری معابر به نام شهدا ترویج فرهنگ ایثار را به دنبال دارد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرهوشنگ نوری‌آرا در اولین جلسه کمیته نام‌گذاری معابر شهری خرم‌دره با اشاره بر اهمیت نام‌گذاری اصولی و لزوم تشکیل این کمیته، عنوان کرد: پژوهش‌های مختلفی ثابت کرده است،‌ نام‌گذاری و بازنام‌گذاری میادین و معابر شهری کارکردهای مختلفی از جمله تسهیل مدیریت بهینه در شهر، هویت‌بخشی به فضاها و ایجاد احساس تعلق در بین شهروندان را به دنبال دارد.


وی، مدیریت بهینه اطلاعات شهری شهروندان، تعیین جایگاه شهروندان و کسبه مستقر در آن، تشخیص نگرش به بافت خاص شهری را از دیگر کارکردهای نام‌گذاری اصولی و مناسب معابر و خیابان‌های شهر عنوان کرد.


نوری‌آرا با اشاره به نحوه گردش کار کمیته نام‌گذاری، اظهار کرد: در خواست‌ها بایستی به صورت مردمی، ارگانی یا سازمانی به این کمیته اعلام شود و پس از آن نیز دبیر کمیته نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر بدون نام و یا نیازمند اصلاح نام را شناسائی و در دستور کار کمیته قرار می‌دهد.


وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه ارزشمند شهدا در کشورمان و مزین بودن برخی معابر و خیابن‌های شهر به نان زیبای آنها، تصریح کرد: طی اجرای این طرح لازم است در نام‌گذاری نام شهدا حفظ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: