• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-7414-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

با اعتبار 405 میلیون تومانی محقق شد؛

نصب 90 دستگاه آب‌گرمکن خورشیدی در روستاهای استان زنجان


رئيس اداره حفاظت و حمایت منابع‌طبیعی استان زنجان، از نصب 90 دستگاه آب‌گرمکن خورشیدی در روستاهای استان زنجان با اعتبار 405 میلیون تومان و با هدف حراست از عرصه‌های ملی و طبیعی و حفظ پوشش جنگلی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان، مهدی آرمیون با بیان اینکه بدیهی است یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، حفاظت و حمایت از منابع‌طبیعی است، اظهار کرد: در همین راستا اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان در قالب طرحی تحت با عنوان "حفاظت مشارکتی" در صدد حفاظت از منابع‌طبیعی برآمده است.

 

وی ابراز کرد: امسال در راستای اجرای پروژه حفاظت مشارکتی، اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به منظور جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان جنگلی، اقدام به جایگزینی آب‌گرمکن‌های خورشیدی به جای آب‌گرمکن‌های هیزمی کرده است.

 

آرمیون با اشاره به انتقال، نصب، راه‌اندازی و تحویل آب‌گرمکن‌های خورشیدی در روستاهای هدف، اضافه کرد: برای تحقق این امر، روستاها و خانوارهای واجد شرایط شناسایی شده‌ است.

 

وی عنوان کرد: با اجرای این پروژه، مردم روستا از قطع، جمع‌آوری و انبار و روشن کردن هیزم که دارای مشقت و سختی زیادی است آسوده شده و با استفاده از آب‌گرمکن‌های خورشیدی، زندگی راحتی را تجربه خواهند کرد.

 

آرمیون خاطرنشان کرد: اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز به هدف خود که حفاظت و حمایت از منابع‌طبیعی است، رسیده و نیز همکاری و مشارکت فی ما بین اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری و اهالی روستا به وجود آمده که در همه موارد حفاظت از منابع‌طبیعی با اداره همکاری می‌کند.

 

وی تعداد کل آب‌گرمکن‌های واگذار شده در سال‌جاری را 90 دستگاه با هزینه 405 میلیون تومان (از محل منابع سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور) اعلام کرد و گفت: در روستاهای کلکش و قلعه زنجان به ترتیب 20 و 34 دستگاه، روستاهای پرچینه، بندگاه و چرزه طارم به ترتیب 15، 5 و 5 دستگاه و در روستای ونونان سلطانیه نیز 11 دستگاه واگذار شد که هزینه هر دستگاه آب‌گرمکن خورشیدی 4 میلیون تومان و هزینه‌های حمل و نقل و نصب نیز 500 هزار تومان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: