• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-4991-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

موضوع توسعه گردشگری در سلطانیه اولویت بالایی دارد


استاندار زنجان، شهرستان سلطانیه را نگین تاریخ و میراث‌فرهنگی استان زنجان توصیف کرد و گفت: یکی از اولویت‌های مهم شهرستان سلطانیه، موضوع گردشگری و میراث‌فرهنگی است که نیازمند توجه ویژه و اجرای طرح‌های عملیاتی با اولویت بالا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در شورای اداری شهرستان سلطانیه، با بیان اینکه ایران پانزدهمین کشور از نظر برخورداری از اماکن گردشگری و توریستی در دنیا است و استان زنجان نیز جایگاه خوبی در این زمینه دارد، اظهار کرد: اگر چه از هر هفت شغل ثابت دنیا یک مورد در حوزه گردشگری است ولی متاسفانه هنوز در کشور، استان و شهرستان‌های ما استفاده‌ای از بخش گردشگری برای اشتغال‌زایی نشده است، لذا باید با اولویت‌بندی طرح‌های توسعه گردشگری، مخصوصا در شهرستان سلطانیه به این امر توجه شود.

 

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های توسعه استان را در شهرستان‌های مختلف به‌صورت جداگانه تدوین و پیگیری کنیم، افزود: میزان بهره‌وری هریک از محورهای توسعه متناسب با توانمندی‌ها و قابلیت‌های هر شهرستان باید به‌صورت جداگانه تدوین و مورد پیگیری عملیاتی قرار گیرد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، از افتتاح 12 غرفه عرضه صنایع‌دستی در بازارچه صنایع‌دستی تا پایان اسفندماه در شهرستان سلطانیه و بازارچه محلی چلپی‌اوغلی تا هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: چند اقدام عملی برای توسعه گردشگری سلطانیه باید تعیین شود و برای تحقق این اولویت‌ها باید امکانات لازم را جذب و راهکار اساسی ارائه کرد.

 

استاندار زنجان، استقرار مدیران بومی در ادارات شهرستان را از فرماندار سلطانیه خواستار شد و گفت: تفویض اختیارات ادارات‌کل استان به ادارات شهرستانی ضروری است و نباید مراجعین شهرستانی برای انجام امور اداری خود به مرکز استان ارجاع داده شوند.

 

وی، پیگیری برخی از پروژه‌های توسعه‌ای استان از قبیل راه‌اندازی مجدد پروازهای فرودگاه زنجان، تکمیل راه‌آهن و ... را در جذب سرمایه‌گذار و توسعه استان موثر دانست و خاطرنشان کرد: به‌عنوان استاندار زنجان، امروز با حدود 28 مقام دولتی و مسئول ارشد کشور دیدار کرده‌ام که دستاوردهای فراوانی برای استان داشته است، زیرا معتقدم باید از طریق مدیران ملی، مصوبات و طرح‌های توسعه‌ای استان را پیگیری کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: