• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-5191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان:

اجتماعی کردن سلامت از ضروریات این حوزه است


معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اجتماعی کردن سلامت از ضروریات این حوزه است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا صائینی در مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم، اجرای طرح تحول سلامت را از کارهای بسیار ارزشمند وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: این طرح با حمایت دولت ابتدا در حوزه درمان جهت کاهش هزینه‌های درمانی مردم آغاز و سپس در حوزه بهداشت اجرا شد که استان زنجان نیز جزو استان‌های پیشرو در حوزه بهداشت است.


وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بازگویی خدمات نظام، یادآور شد: بازگویی خدمات مردم را به آینده کشور امیدوار می‌کند.


این مسئول، راه‌اندازی نظام سلامت در زمان جنگ تحمیلی را از افتخارات نظام برشمرد و افزود: اکنون کشور قوی‌ترین نظام سلامت را در دنیا دارا است.


صائینی، برنامه ایمن‌سازی در برابر بیماری‌های واگیرداری مثل فلج اطفال را از دستاوردهای نظام در این حوزه عنوان کرد و افزود: اکنون در حال اقدام برای ریشه‌کن کردن این ویروس در کشور هستیم و این یک افتخار ملی است، در حالی که ایمن‌سازی در برابر این بیماری قبل از انقلاب زیر 50 درصد بود.


این مسئول تصریح کرد: افزایش میزان امید به زندگی از 47 به 80 سال بعد از انقلاب در استان، فراهم کردن بستر کنترل رایگان وضعیت سلامتی جهت پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر مردم، تشکیل پرونده الکترونیکی با پوشش 98 درصدی مردم استان در نشان‌دهنده اهمیت نظام و دولت به سلامت مردم است.


وی، اجتماعی کردن سلامت را از ضرورت‌های امروز این حوزه برشمرد و گفت: جهت سلامتی خودمان همه بایستی حوزه سلامت را یاری کنیم.


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم فرامرز اسکندری تودیع و ارشد بهرامی به عنوان رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان طارم معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: