• جمعه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-687-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

هنرهای نمایشی و تئاتر؛ راهکاری برای جذب جوانان به مساجد


سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان گفت: هنرهای نمایشی و تئاتر یکی از راهکارهای مهم برای جذب جوانان به مساجد به‌شمار می‌آید.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام محمدنقی یارمحمدی در نشست مشترک گروه‌های نمایشی مساجد در زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 12 گروه از 12 مسجد برای راه‌اندازی تئاتر مردمی بچه‌های مساجد اعلام آمادگی کرده‌اند.


وی افزود: راه‌اندازی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در راستای کمک به نگاه مقام معظم رهبری در عرصه هنری، رشد و تعالی جوانان و نوجوان و جذب بیشتر این قشر به مساجد با بهره‌گیری از ابزارهای هنری اجرا می‌شود.


یارمحمدی تصریح کرد: در بیانات مقام معظم رهبری، شاهد حساسیت ایشان در حوزه نمایش و تئاتر هستیم که ضروری است توجه لازم در این حوزه داشته و اقدامات مهم را انجام داد.


سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان، ادامه داد: هنرهای نمایشی و تئاتر یکی از راهکارهای مهم برای جذب جوانان به مساجد به‌شمار می‌آید که باید برنامه‌ریزی جدی در این زمینه را داشته تا شاهد جذب بالایی از جوانان به مساجد باشیم.


یارمحمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر گروه‌های تئاتری در هشت گروه منتخب از مسجد میرزااحمد، مسجد صاحب‌الزمان، مسجد چهارده معصوم اسلام‌آباد، مسجد ولیعصر کوی سعیدیه، مسجد ابوذر، مسجد حضرت علی‌اکبر، مسجد نورالزهرا و مسجد غریبیه پایین و مسجد امام حسین (ع) در بخش نمایش در استان مشغول به فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: