• جمعه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-2285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

حضور منسجم مردم زنجان در عرصه‌های حساس قابل تقدیر است


امام جمعه زنجان گفت: حضور مردم زنجان در عرصه‌های حساس قابل تقدیر است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: امسال مردم ولایی استان زنجان در مناسبت‌های مختلف حضوری باشکوه و منسجم داشتند که قابل تقدیر است.


وی با اشاره به مناسبت‌های پیش‌ رو، تصریح‌ کرد: ۱۵ دی‌ماه سال‌روز شهادت فرمانده دلاور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی سرلشکر ستاری و اردستانی است و 16 دی‌ماه نیز سالروز شهادت شهید حسین علم‌الهدی و جمعی از دانشجویان است که به نام روز شهدای دانشجو در تقویم ثبت شده ‌است.


امام جمعه زنجان به مناسبت روز   ۱۷ دی‌ماه نیز اشاره کرد و یادآور شد: 17 دی‌ماه سال ۱۳۱۴ یکی از روزهای سیاه تاریخ حکومت رضا پهلوی است. رضاخان برای پیاده‌سازی توطئه انگلیسی، برنامه کشف حجاب را در کشور مطرح کرد که با مخالفت علما و مردم روبه‌رو شد.


آیت‌الله خاتمی به سالروز قیام ۱۹ دی نیز اشاره کرد و گفت:   اولین درس ۱۹ دی این بود که مردم به موقع درک و اقدام کردند و دومین درس مردم را نسبت به توطئه‌های دیگر از جمله توهین به مقدسات و مراجع تقلید آگاه کرد و سوم توکل به عنایت و نصرت الهی بود که مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر را رقم زد و در ادامه منتهی به پیروزی اتقلاب اسلامی شد.


وی در ادامه با اشاره به ۱۹ دی‌ماه سال ۶۵ سالروز آغاز بزرگترین عملیات دفاع‌مقدس با عنوان کربلای ۵، افزود: در این عملیات سپاه پاسداران بر وضعیت سیاسی منطقه اثرگزار بود که نتیجه آن   کسب موفقیت‌های بزرگ و اقتدار ایران بود.


امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: عملیات بزرگ کربلای ۵ موجب شد تا موقعیت سیاسی و نظامی عراق تضعیف شود و سپاه پاسداران یکی از ارزنده‌ترین تجارب نظامی را کسب کرده و در نهایت در عرصه بین‌الملل موجب تنظیم قطعنامه ۵۹۸ شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: