• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-5491-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان طارم خبر داد:

کشف و ضبط 39 تن قطعات چوب درختان جنگلی در طارم


رئیس اداره منابع‌طبیعی طارم از کشف و ضبط 39 تن قطعات چوب درختان جنگلی این شهرستان در 9 ماهه امسال خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان، ضیاءالدین حسنلو افزود: با توجه به وسعت زیاد و کوهستانی بودن اکثر مناطق شهرستان، همچنین نیروهای یگان حفاظت اداره منابع‌طبیعی طارم با انجام گشت‌های پیاپی و گاهاً شبانه‌روزی و نیز همکاری و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با اهالی روستا در خصوص قطع غیرمجاز اشجار، طی 9 ماهه امسال موفق به کشف و ضبط حدود 39 تن مقطوعات جنگلی شده که متأسفانه به صورت غیرمجاز و اکثراً نیمه‌های شب صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به استقرار بخش قابل توجهی از جنگل‌های استان در این شهرستان، اظهار کرد: وجود مناطق جنگلی در بسیاری از نقاط شهرستان طارم باعث ایجاد طمع در میان قاچاقچیان محصولات جنگلی شده و افراد سودجو با قطع اشجار جنگلی موجب تخریب‌های غیرقابل وصف و جبرانی در عرصه‌های ملی و جنگلی می‌‌شوند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: با روند فعلی قطع درختان در جنگل‌های شمال کشور و جنگل‌های حفاظتی و حمایتی سایر نقاط کشور در سال‌های آینده شاهد بروز سیل در شهرها و استان‌های سرسبز کشور خواهیم بود. علاوه بر اینکه کشور را از یک منبع مهم اقتصادی محروم می‌سازیم، محیط زیست را نیز در معرض خطر نابودی قرار خواهیم داد. باید دانست که جنگل به‌عنوان منبع تولید چوب و سلولز یکی از منابع مهم اقتصادی کشورها محسوب می‌شود و چون جزو منابع‌طبیعی تجزیه‌شونده است، هموار پایدار بوده و برخلاف نفت و معادن با بهره‌برداری درست، پایان‌ناپذیر نیز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: