• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان اعلام کرد:

توقیف واحد عرضه‌کننده سیگار قاچاق در قیدار


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: 90 هزار و 800 نخ انواع سیگار خارجی در یک واحد صنفی در قیدار کشف و ضبط شد.


مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: یک واحد صنفی در شهر قیدار شهرستان خدابنده که اقدام به نگهداری و عرضه سیگار قاچاق کرده بود، در تحقیقات میدانی تعزیرات و پلیس شناسایی و کشف شد.


این مسئول ادامه داد: 90 هزار و 800 نخ انواع سیگار خارجی در این واحد صنفی نگه‌داری و عرضه می‌شد که پس از کشف توقیف شده و به این پرونده خارج از نوبت در تعزیرات حکومتی شهرستان خدابنده رسیدگی شد.


وی افزود: این پرونده یک متهم داشت که به دلیا عدم ارائه مدارک معتبر گمرکی، قاچاق بودن کالا محرز شده و متهم علاوه‌بر ضبط سیگارهای قاچاق به پرداخت 904 میلیون ریال به صندوق دولت محکوم شد.


ممیزی تصریح کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: قاچاق کالا باعث بیکاری خیل عظیمی از جوانان می‌شود، به همین خاطر مبارزه با قاچاق کالا در راس امور قرار دارد . قاچاق کالا، پدیده‌ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به‌ویژه رسانه‌ها استفاده کرد.


وی با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: