• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان عنوان کرد:

بهبود فضای کسب‌ و کار؛ شاخص رقابت در اقتصاد جهانی


استاندار زنجان گفت: بهبود فضای کسب و کار یکی از شاخص‌های رقابت اقتصاد جهانی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی عصر دیروز در جلسه بهبود فضای کسب و کار استان، اظهار کرد: در ارتباط با پنجره واحد علاوه بر اقداماتی که صورت گرفته است باید نسبت به آگاه‌سازی مردم نیز اقدام شود و باید مردم در جریان زمان‌بندی استعلامات مختلف از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند.


این مسئول ادامه داد: گاهی در گزارش ارائه شده شاهد تاخیر استعلامات بودیم که بهتر است کارگروه‌های مرتبط را احصا کرده و اعلام شود تا فرآیند استعلاماتی که مربوط به حضور استاندار است، به تعویق نیافتد.


وی با بیان اینکه فضای کسب و کار یکی از پارامترهای رقابت جهانی است، گفت: علاوه‌ بر شاخص فضای کسب و کار 11 مبحث دیگر نیز در رقابت جهانی دخیل است که باید به صورت عملیاتی نسبت به احصای چگونگی رفع ایرادات نیز اقدام شود.


استاندار زنجان با بیان اینکه هیچ موازی‌کاری بین ستاد سرمایه‌گذاری و اقتصاد و دارایی نباید صورت گیرد، تصریح‌ کرد: باید تا سال آینده این نقص به‌طور عملیاتی برطرف شود و در این راستا باید یک برنامه مشترک و تقویت‌کننده تدوین شود؛ چراکه در حال حاضر شاهد موازی‌کاری هستیم.


حقیقی یادآور شد: بهبود فضای کسب و کار یکی از شاخص‌های رقابت اقتصاد جهانی است و فراهم شدن این فضا در استان ارزش بالایی دارد و با توجه به اهمیت بالای این موضوع، مدیریت استان قطعا برای بهبود این شاخص در استان زمان‌ زیادی در نظر خواهد گرفت.


وی افزود: در حوزه بهبود فضای کسب و کار استان، استفاده از GIS برداری و عملیاتی، موجب فعالیت بهتر در این زمینه خواهد شد و استفاده از GIS موجب خواهد شد از بین اطلاعات بهترین و موثرترین اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار قرار گیرد.


نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: در استفاده از GIS باید دقت کرد که لایه‌های تقسیمات اطلاعاتی مربوط به چه سالی است. در همین راستا به‌روزرسانی اطلاعات هر یک از لایه‌های نقشه راه استان نیز ضرورت دارد.


این مسئول با اشاره به اینکه پیدا کردن بهترین جایگاه و مرکز ثقل در فعالیت پنجره واحد بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: باید در زمینه امکاناتی که مرکز ثقل داشته باشد نیز دقت کنیم تا با نیازهای موجود هم‌خوانی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: